Hlavní obsah

Tiéhi je na odchodu z Liberce. Přestoupí do Slavie?

Opora Liberce Chris Tiéhi chyběla na středečním přípravném zápase s Vlašimí (3:1) a je velmi pravděpodobné, že jeden z nejvýraznějších hráčů Severočechů v uplynulé sezoně opět po necelém roce změní klub. Podle informací Sportu.cz o rodáka z Paříže s kořeny v Pobřeží slonoviny usiluje Slavia.

Foto: www.fcslovanliberec.cz

Záložník Christ Tiéhi by mohl přestoupit do SlavieFoto: www.fcslovanliberec.cz

Článek

„Christ Tiéhi se nezúčastnil dnešního přípravného zápasu proti Vlašimi, jedná se o jeho přestupu do jiného klubu," vysvětlil tiskový mluvčí Slovanu Tomáš Čarnogurský.

Čerstvě 24letý defenzivní záložník prožil U Nisy přelomovou sezonu. Na sever přestoupil z Opavy vloni v září. S Libercem podepsal tříletý kontrakt. A téměř okamžitě se stal nedílnou součástí základní sestavy.

„U Tiéhiho jsem hodně rád, že jsme se trefili. Jednak umí velmi dobře číst těžiště hry a je strašně silný na míči. Minimálně kazí a nebojí se vzít míč v těžké pozici. Umí si poradit v situacích jeden na jednoho, otáčí hru. Má i výborný charakter, je pracovitý a myslím, že v hlavě to má dobře srovnané. Jsem rád, že všechno za tak krátkou dobu ukázal. Věděl jsem, že takový hráč tady není a potřebujeme ho," liboval si během podzimu kouč Slovanu Luboš Kozel.

Během tři čtvrtě roku Tiéhi v modrobílém dresu odehrál v nejvyšší soutěži dvacet zápasů. V zahajovací jedenáctce chyběl jen čtyřikrát, třikrát z toho kvůli karetním trestům.

„Když jsem přestupoval z Opavy do Liberce, věděl jsem, že jdu ještě na vyšší úroveň a když budu hrát dobře, mohu dostat mnohem víc příležitostí. Klub, tým i kouč mě posouvají dál. Pro mě je to velmi důležitá sezona," prohlásil před půl rokem hráč, který ještě před necelými třemi lety v šesté nejvyšší soutěži v Anglii za Tonbridge.

„Řekl jsem svému manažerovi, že se chci soustředit na své výkony a pokud posoudí případné nabídky jako nedůležité, nechci o nich vědět," řekl před pár měsíci. Nyní již o zájmu Slavie ví, nabídka musí být vážná.

Reklama

Sdílejte článek
  Brno - Ml. Boleslav dnes 16 : 00
20220813T16 : 00:00+0200
Brno vs. Ml. Boleslav
Brno vs. Ml. Boleslav
Brno
Ml. Boleslav
  Baník - Zlín dnes 16 : 00
20220813T16 : 00:00+0200
Baník vs. Zlín
Baník vs. Zlín
Baník
Zlín
  Teplice - Bohemians dnes 16 : 00
20220813T16 : 00:00+0200
Teplice vs. Bohemians
Teplice vs. Bohemians
Teplice
Bohemians
  Hr. Králové - Plzeň dnes 19 : 00
20220813T19 : 00:00+0200
Hr. Králové vs. Plzeň
Hr. Králové vs. Plzeň
Hr. Králové
Plzeň
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články