Obrat! Klokani přemohli Olomouc. Vrba nepochodil v Ostravě

Tři pohároví zástupci se představí až v neděli. Fotbalová Fortuna liga nabídla pět sobotních utkání 9. kola. V odpolední várce zápasů České Budějovice podlehly Mladé Boleslavi 1:2, Ostrava rozstřílela Zlín (5:1), Slovácko si poradilo s Karvinou (2:0) a Liberec remizoval s Teplicemi (3:3). Bohemians pak přemohli Olomouc (3:2) . Kolo pokračuje v neděli, mj. šlágrem Slavia - Sparta.

Hráči Bohemians se radují po jednom z gólů proti Olomouci.

Ostrava deklasovala poslední Zlín. Domácí zlomili soupeře čtyřmi góly ve druhém poločase. Na úvodní Ewertonovu branku sice před pauzou odpověděl Dominik Simerský, ale po změně stran se dvakrát trefil Filip Kubala a jednou Tomáš Rigo a Abdullahi Tanko.

Baník na svém stadionu v nejvyšší soutěži zvítězil počtvrté za sebou a v neúplné tabulce je sedmý. Zlín pod vedením kouče Pavla Vrby, který kdysi působil i v Ostravě, venku prohrál i popáté v ligové sezoně a po minulém domácím debaklu 1:7 s Plzní utrpěl další vysokou porážku.

Radost hráčů Ostravy z branky proti Zlínu.

Slovácko porazilo Karvinou díky brankám Daniela Holzera a Matěje Valenty v úvodní dvacetiminutovce. Tým z Uherského Hradiště vyhrál třetí z posledních čtyř duelů v nejvyšší soutěži a v neúplné tabulce se posunul na čtvrté místo. Slezané po vítězství v úvodním kole v lize poosmé za sebou nevyhráli a jsou předposlední. Po pondělním odvolání trenéra Tomáše Hejduška je vedl Lubomír Luhový, který už ale při předešlých zápasech oficiálně plnil roli hlavního kouče.

Mladoboleslavští zvítězili v Českých Budějovicích 2:1, v nejvyšší soutěži tak vyhráli podruhé za sebou a upevnili si šesté místo, navíc mají k dobru odložený domácí duel s Plzní. Jihočeši prohráli třetí z posledních čtyř kol a zůstali třináctí.

Vedoucí branku vstřelil v úvodu utkání mladoboleslavský Dominik Kostka, za domácí vyrovnal ve druhé části střídající Zdeněk Ondrášek. Vítězství hostů zajistil v závěru střídající Martin Suchomel, pro něhož šlo o první ligový gól v kariéře. Mladá Boleslav zvítězila v pátém z posledních šesti ligových duelů v Českých Budějovicích.

Prvoligový fotbal na obrazovce

Všechny sobotní zápasy z FORTUNA:LIGY vysílají exkluzivně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Studio moderátora Michala Hrdličky začíná ve 14:30 hodin, jako expert se představí Miroslav Matušovič. K večernímu zápasu Bohemians Praha 1905 vs. SK Sigma Olomouc pak dorazí dvojice expertů Zdeněk Ščasný a Antonín Rosa. Sestřih všech sobotních odehraných utkání nabídne od 20:30 na O2 TV Sport pořad F:INITO.

Liberec v domácí přestřelce remizoval s Teplicemi. Už v úvodním poločase padlo pět branek. Slovan v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou nezvítězil a v neúplné tabulce je devátý, „Sklářům“ patří osmé místo.

Nejprve se prosadili hostující Jan Knapík s Filipem Havelkou, za domácí do přestávky odpověděli vlastním gólem Štěpán Chaloupek, Mohamed Doumbia a Ivan Varfolomejev. V úvodu druhé půle vyrovnal Daniel Fila z penalty. Tepličtí dohrávali od 73. minuty bez vyloučeného Petra Hronka.

Olomouc po brankách Filipa Zorvana s Janem Vodhánělem dvakrát v Ďolíčku vedla, ale Bohemians zásluhou Erika Prekopa a střídajícího Davida Puškáče pokaždé srovnali a v 77. minutě otočil stav parádní ranou Jan Matoušek.

Sigma nebodovala po třech ligových výhrách po sobě a může přijít o třetí místo v tabulce. Klokani zvítězili po dvou kolech a jsou osmí. Bohemians v nejvyšší soutěži porazili Olomouc poprvé po čtyřech zápasech.

Liberec - Teplice 3:3
Branky: 19. Chaloupek, 27. Doumbia, 39. Varfolomejev - 9. Knapík, 11. Havelka, 51. Fila
Bohemians - Olomouc 3:2
Branky: 36. Prekop, 71. Puškáč, 77. Matoušek - 8. Zorvan, 45. Vodháněl