Hlavní obsah

Zpočátku kazil přihrávky, ale pak nastřílel Slovácku hattrick. Květ si ho zaznamená do deníčku

Poprvé nastřílel v nejvyšší soutěži hattrick. Roman Květ jím notně přispěl k ligové výhře fotbalistů Bohemians 1905 4:2 v Uherském Hradišti na hřišti Slovácka. Po povedeném utkání žertoval, že si premiérové tři góly v jednom zápase zaznamená do deníčku.

Foto: Dalibor Glück, ČTK

Roman Květ z Bohemians se raduje z gólu.

Článek

Je to pro vás tak významná událost?

Docela ano. Ani v žácích či dorostu se mně nikdy nic podobného nepodařilo. Až teď.

Nastupoval jste na hřiště s pocitem, že by se vám mohlo něco takového povést?

Ani ne. Někdy se na hřišti cítíte hodně dobře, avšak gól ne a ne dát. To ovšem zpočátku nebyl můj případ. Zkazil jsem několik přihrávek, avšak pak to vyšlo na hattrick. Přitom já nikdy moc gólů nestřílel.

Vedoucí gól jste dal z přímého kopu krátce poté, co v brance Slovácka vystřídal vyloučeného Borka Nguyen. Hrálo to roli ve vašem uvažování?

Myslel jsem samozřejmě na to, že přišel nerozchytaný gólman. Takže jsem se snažil hlavně trefit bránu. Viděl jsem Nguyenovu chybu v zápase Konferenční ligy s Nice. Bylo jasné, že není v optimálním rozpoložení.

Foto: Dalibor Glück, ČTK

Brankář Jiří Borek ze Slovácka obdržel červenou kartu.

Míč šel doprostřed branky. Mohl Nguyen vaši střelu zneškodnit?

Myslím, že ano. Požádal jsem spoluhráče, aby rozšířili hradišťskou zeď, takže toho asi moc neviděl. Ale nevím, nejsem brankář. Kdyby ovšem takový gól pustil ten náš, myslel bych si, že to měl chytit. Nguyenovi přeju, aby se co nejdřív dostal zase do někdejší pohody, a chytal tak dobře jako dřív.

Brali byste tři body, i kdybyste od třinácté minuty nehráli přesilovku proti deseti domácím?

Já věřím, že ano. Avšak Borkovo vyloučení a to, že jsme okamžitě šli do vedení, nám cestu k vítězství pochopitelně dost ulehčily. Šlo o dvojitý trest, byly to tudíž klíčové momenty utkání. Zvlášť když teď Slovácko není i vzhledem k nabitému programu v úplně komfortní situaci.

Foto: Dalibor Glück, ČTK

Zleva Petr Reinberk ze Slovácka a Adam Jánoš z Bohemians.

Pak už to tedy byl pro vás pohodový zápas?

Už jsme hru kontrolovali. Pár závarů tam Hradišťští i v deseti měli, ale naše obrana pracovala velmi solidně.

V ofenzívě jste tentokrát nastoupil po boku Drchala a Prekopa, kteří nahradili zraněné Puškáče s Hronkem. Asi vám to skvěle klapalo, že?

Je to tak. Hlavně Drchyč dělal rychlostí hradišťské obraně značné problémy. Sedli jsme si a nastříleli jsme čtyři góly, což je naprosto super.

Foto: Dalibor Glück, ČTK

Zleva Václav Drchal z Bohemians a Patrik Šimko ze Slovácka.

U soupeřů se vám v této sezoně nebývale daří. Čím to?

Asi tím, že venku nastupujeme v černých dresech. Jiné vysvětlení nemám. (smích). Ale věřím, že začneme vyhrávat už i doma.

Reklama