Dukla poprvé ve druhé fotbalové lize vyhrála

Fotbalisté Dukly Praha si po návratu do druhé ligy připsali první vítězství. V pátém kole v sobotu na Julisce porazili v derby dvou nováčků Spartu Krč 1:0 díky brance Jana Hubky z 66. minuty. Krč na výhru v soutěži dál čeká, se dvěma body je v tabulce předposlední.

Domácí mohli jít do vedení už v 10. minutě, kdy gólman Švenger minul malou domů, ale míč skončil těsně vedle branky. Pak měli blízko ke gólu hráči Krče, ale Viskupovo sólo zneškodnil brankář Rada, který byl úspěšnější i při následné dorážce. Další šanci Dukly měl Kulvajt, jenž vystřelil těsně vedle.

Bezgólový stav se změnil až po přestávce. Po rohovém kopu proletěl míč na malé vápno a dobíhající Hubka nekompromisně skóroval. Vzápětí postupoval Svatonský sám na brankáře Krče, míč si předkopl a následná střela skončila u Švengra. Pět minut před koncem ještě hlavičkoval zblízka domácí Kunc do země a odražený míč skončil na břevně.

Sokolov remizoval 1:1 s Čáslaví

Fotbalisté Sokolova remizovali 1:1 s hostující Čáslaví a potřetí z pěti dosavadních kol uhráli nerozhodný výsledek. Čáslav přišla o vedení až čtvrt hodiny před koncem a před Západočechy udržela jednobodový náskok v tabulce.

Hned v úvodu si obě mužstva vytvořila po šanci, ale hostující brankář Zich a domácí obránce Němeček skluzem nebezpečí zažehnali. Aktivnější a nebezpečnější pak byli hosté, kterým domácí nechávali hodně prostoru ke kombinační hře, a po půlhodině šli do vedení. Ve 34. minutě vyrazil brankář Kubásek střelu z 20 metrů do rohu pokutového území, v následném souboji fauloval Novák hostujícího Hozdu a z penalty se nemýlil Dian.

Do druhé půle nastoupili domácí aktivněji, příchod Saláka oživil jejich ofenzivu, ale důrazní hosté byli dlouho úspěšnější. Až v 58. minutě vyrazil Zich prudkou střelu Saláka na roh, na druhé straně zase Kubásek s námahou vytlačil na roh střelu Veselého z 25 metrů. Hosté hrozili i z brejků, ale Schulmeister po jednom z nich křížnou střelou minul. Kubáska nepřekonal ani dalekonosnou střelou kapitán Haniak.

Domácí vyrovnali v 76. minutě, kdy nacvičený přímý kop rozehrál Salák na hlavu Němečka, ten našel v malém vápně zcela volného Šorfu, který nedal Zichovi šanci. Závěrečný tlak přinesl Sokolovu ještě další šance, ale hosté už nekapitulovali, byť v 88. minutě jen za cenu vyloučení Mráze, který před pokutovým územím nedovoleně zastavil unikajícího Šorfu.

Hlučín opět neskóroval

Fotbalisté Hlučína už ve třetím utkání za sebou nedokázali skórovat, třebaže proti HFK Olomouc byli hlavně ve druhém poločase lepším mužstvem. Po přestávce si domácí hráči vypracovali řadu gólových příležitostí, ale žádná změnou stavu neskončila. V 50. minutě Štýbar hlavičkoval z malého vápna po centru Meleckého, ale střela prolétla těsně nad olomouckou brankou, o čtvrt hodiny později vyslal na Doležalovu branku dělovku Stokláska, ale hostující brankář střelu konečky prstů vyrazil těsnil na roh.

Hanáci v Hlučíně těžili hlavně z přesných přihrávek Spáčila, ale ani svěřenci trenéra Kalvody neměli správně seřízená mířidla. Jen v prvním poločase musel brankář Kosmál vážněji zasahovat, když jej trefil po krutého křížném pasu Škuta, a akce skončila rohem. Olomoučtí v sezoně remizovali už potřetí.

Třinec nevyhrál ani ve Fulneku

Třinec se ani v pátém kole nedočkal vítězství a ve Fulneku mu naděje zhasly hned v úvodu. Domácím totiž vyšel skvěle vstup do zápasu a už po osmi minutách vedli o dva góly. Ve čtvrté minutě se trefil hlavou po standardní situaci Krása, po něm přízemní střelou k tyči překonal gólmana Dítě Koštuřík.

Po čtvrthodině hry sice dokázali hosté odpovědět zásluhou čerstvé posily Rodriguese, který za Pospěchova záda dostal míč po předchozím úspěšném brankářově zákroku. Fulnek ale obrat nepřipustil a ještě do přestávky se hlavou k tyči trefil Malohlava. Po změně stran nejprve Dítě zneškodnil další velkou příležitost Smetany, ale v 70. minutě už po rohovém kopu Slončíka nestačil na Krásovu druhou gólovou střelu v utkání.

Sokolov - Čáslav 1:1 (0:1)
Branky: 76. Šorfa - 35. Dian z pen. Rozhodčí: Bílek - Filípek, Ubias. ŽK: Bakeš - Kurak. ČK: 88. Mráz (Čáslav). Diváci: 2070.
Sokolov: Kubásek - Novák (46. Salák), Hájovský, Němeček, Mach - Bauer, Bakeš, Jiráček, Vondrášek (77. Jón) - Habai, Mlika (67. Šorfa). Trenér: Kočí.
Čáslav: Zich - Kotrba, Mráz, Skoupý, Nešpor - Kurak (79. Sedláček), Dian, Haniak, Hozda - J. Schulmeister (90. Skopalík), Veselý (86. Strnad). Trenér: Medynský.
Dukla - Sparta Krč 1:0 (0:0)
Branka: 66. Hubka. Rozhodčí: Hrubeš - Mencl, Štěrba. ŽK: Daněk - Horkavý. Diváci: 769.
Dukla: Rada - Kopta, Palša, Kuděla (31. Hubka), Daněk - Mikula, Kunc (90+1. Pokorný), Ludačka, Michal - Svatonský, Kulvajt (40. Holub). Trenér: Bittengel.
Sparta Krč: Švenger - Švejda, Horkavý, Šrámek, Kounovský - Dubský (74. Kunt), Poláček, Vágner (62. Hubený), Viskup - Kordiak (82. Matějka), Vojtíšek. Trenér: Šimurka.
Hlučín - HFK Olomouc 0:0
Rozhodčí: Moudrý - Slavík, Tacina. ŽK: Toth, Moravčík, Dos Santos, Stoklásek - Josefík, Spáčil, Ševela, Krutý. Diváci: 1026.
Hlučín: Kosmál - Kopecký, Sáblík, Švrček, J. Barcal (46. Štýbar) - Moravčík, Melecký, Kovář (81. Hanus), Dos Santos (59. Stoklásek) - Toth, Koubek. Trenér: Samec.
Olomouc: Doležal - Dadák, Lukášek, Kotůlek, Josefík - Spáčil, Grim (46. Vodák), Ševela, Krutý - Korčián (46. Kropáček, 89. Janeček), Škuta. Trenér: Kalvoda.
Fulnek - Třinec 4:1 (3:1)
Branky: 4. a 70. Krása, 8. Koštuřík, 33. Malohlava - 18. Rodrigues. Rozhodčí: Drábek - Hojsík, Drastík. ŽK: Vyskočil, Krása, Dittrich, Malohlava - Ďurica, Kořínek, Matěj, Čelůstka. Diváci: 635
Fulnek: Pospěch - Vyskočil (87. Staš), Krása, Kovář, Přílučík - Koštuřík (90. Šrom), Dittrich, Slončík, Lukaštík - Smetana, Malohlava (61. Sokol). Trenér: Daněk.
Třinec: Dítě - Lisický (46. Berger), Pindor, Brezničan, Matěj - Malíř, Rodrigues, Čelůstka, Ceplák (82. Hromada), Ďurica - Kořínek. Trenér: Čopjak.