Žižkov - Varnsdorf 3:0Fotbalisté Žižkova porazili Varnsdorf, dvakrát se prosadil Folprecht

Viktoria Žižkov porazila ve 4. kole Fotbalové národní ligy Varnsdorf s přehledem 3:0, když všechny branky padly v první půli. Domácí nerozhodila ani neproměněná penalta Podrazkého v jedenácté minutě. Největší podíl na výhře Pražanů měl záložník Zdeněk Folprecht, který skóroval hned dvakrát.

Žižkovský útočník Radek Voltr.

Žižkov v tradičním nedělním dopoledním čase navázal na úterní postup v Poháru České pošty přes ligovou Jihlavu a duel s Varnsdorfem ovládl už v první půli. V jedenácté minutě sice Podrazký nedal penaltu, ale po následném rohu se prosadil Folprecht.

V 23. minutě domácí náskok pod televizní věží navýšili povedenou křížnou střelou Voltra po signálu po přímém kopu. Ve 40. minutě uzavřel skóre druhým gólem v zápase a třetím v druholigové sezóně Folprecht.

Varnsdorf, který v minulé sezóně obsadil čtvrté místo, po třech remízách v úvodních třech kolech poprvé nebodoval a je čtrnáctý těsně před sestupovými příčkami.

4. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - FK Varnsdorf 3:0 (3:0)
Branky: 12. a 40. Folprecht, 23. Voltr. Rozhodčí: M. Paták - Nádvorník, Hrabovský. ŽK: Opluštil - Landovský, Tvaroha, Schubert, Filip, Djurdjevič. Diváci: 1416.
Žižkov: Holý - Dressler, Hovorka, Šťastný, Karafiát (80. Podzimek) - Opluštil - Bazal (65. Reiter), Podrazký, Folprecht, Voltr - Marek (70. Hejný). Trpišovský.
Varnsdorf: Porcal - Landovský, Kouřil, Filip (46. Zieris), Tvaroha - Novotný - Martan, Daníček, Breite, Jurča (65. Rudnickij) - Schubert (46. Djurdjevič). Trenér: Frťala.
Kolín - Sokolov 1:4 (1:2)
Branky: 26. Svátek z pen. - 5. Pouček, 8. Hofmann, 50. Ouedraogo, 55. Červenka. Rozhodčí: Ardeleánu - Hájek, Antoníček. ŽK: Kabele, Kratochvíl - Červenka. ČK: 59. Kabele. Diváci: 485.
Kolín: Pechatý - Šimkovský, Petrášek (56. Biško), Kratochvíl, Macháček - Kabele, Jelínek, Kučera, Jurečka - Svátek (60. Kalaš), Klapka (68. Jukl). Trenér: Veselý.
Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Hofmann, Kucalas, Dřížďal - Vrtělka, Čada - Dvořák II. (81. Benda), Ouedraogo, Pouček (59. Vaněček) - Červenka (74. Kobylík). Trenér: Šmejkal.