Hradec - Most 4:1Hradec Králové porazil Most a pojistil si vedení v druhé lize

Fotbalisté Hradce Králové porazili v 10. kole druhé ligy Most doma hladce 4:1. Votroci ve Fotbalové národní lize zvítězili posedmé za sebou a pojistili si vedení v tabulce. Dvěma góly jim ke třem bodům pomohl nejlepší střelec soutěže David Vaněček.

Východočeský tým, který v minulé sezóně sestoupil z nejvyšší soutěže, potvrdil momentální výbornou formu. Proti Mostu od začátku diktoval tempo a už v osmé minutě vedl, když se technickou střelou k tyči prosadil Shejbal.

Po změně stran přišly velké chvíle domácího Vaněčka. Mezi 50. a 56. minutou gólově zakončil dvě přečíslení po chybách hostující defenzivy a s deseti přesnými trefami suverénně vede tabulky kanonýrů druhé ligy. V 73. minutě sice snížil hostující Jiří Procházka, ale jakékoliv zdramatizování závěru odmítl čtvrtou brankou Plašil.

Na druhé místo se posunula Karviná. Slezský celek porazil Zlín 1:0 a dostal se před Ústí nad Labem, které prohrálo na hřišti Táborska. Karvinští slaví tři body díky Vladavičově trefě ze 30. minuty.

Třetí výhru po sobě si připsal Varnsdorf. Severočeši díky Kotišově proměněné penaltě udolali Vlašim 1:0 a počtvrté za sebou udrželi čisté konto.

Na páté místo poskočily po desátém kole České Budějovice, druhý z týmů, který v minulé sezóně sestoupil z první ligy. Jihočeši v pátek jasně přehráli Frýdek-Místek 3:0 a zvítězili potřetí z posledních čtyř utkání.

Pražské derby na Žižkově vítěze nemělo

Viktoria Žižkov dopoledne remizovala s Bohemians Praha 1:1 a dál čeká na první domácí výhru v sezóně. Pražské derby přineslo v souboji týmů z dolní poloviny tabulky hodně emocí. Sudí Miroslav Zelinka Žižkovu vyloučil stopery Hejného a Bodečka, kteří pokaždé na poslední chvíli zastavovali šance soupeře. Hosté dohrávali bez Ježdíka. Žižkov je zatím třináctý, Bohemians patří předposlední místo. Oba týmy dělí jediný bod.

Střížkovský celek měl na Žižkově blíže k vítězství, když ho na konci prvního poločasu poslal do vedení Laštovka po centru z přímého kopu. Po pauze měl Žižkov převahu a alespoň remízu mu zajistil Sivrič, který se do týmu vrátil nedávno z Mladé Boleslavi.

V závěru se skóre mohlo měnit na obou stranách. Jeden z brejků Bohemians jen za cenu červené karty zastavil stoper Bodeček, ale Viktoria i v devíti hráčích málem vybojovala tři body. Povedená střela střídajícího Folprechta ale narazila jen do tyče. Viktoria tak z pěti domácích zápasů v této sezóně zatím získala pouze dva body.

Vltavín prohrál vyhraný zápas

Nováček druhé fotbalové ligy Loko Vltavín ztratil v dohrávce 10. kola slibně rozehraný zápas v Třinci a prohrál 2:4. Pražský tým si tak připsal pátou porážku za sebou a zůstal poslední, Třinec je po čtvrtém vítězství v sezóně jedenáctý.

Domácí v sobotním duelu nezvládli první poločas, v němž inkasovali od Matějky a Pečeni a prohrávali s Vltavínem 0:2. Do druhé půle však Třinec nastoupil jako vyměněný a čtyřmi góly výsledek otočil. Dvakrát během osmi minut se trefil Cigánek, další branky přidali Čtvrtníček a Gavlák.

10. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Bohemians Praha 1:1 (0:1)
Branky: 72. Sivrič - 45. Laštovka. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Vysloužil. ŽK: Bartošák, Voltr, Škoda - Ježdík, Kuzmanovič, Faltus, Suk. ČK: 45. Hejný, 84. Bodeček - 40. Ježdík. Diváci: 1216
Žižkov: Boháč - Šťastný, Hejný, Ševinský (46. Bodeček), Bartošák - Bartl, Podrazký (54. Folprecht), Súkenník, Sivrič - Škoda, Voltr (80. Stožický). Trenér: Trpišovský
Bohemians: Mandous - Ježdík, Bohata, Halama, Laštovka - Ibragimov, Sloboda, Novotný (82. Suk), Ptáček (68. Faltus), Volek - Kuzmanovič (90. P. Novotný). Trenér: Sazima
FC Hradec Králové - Baník Most 4:1 (1:0)
Branky: 50. a 56. Vaněček, 8. Shejbal, 83. Plašil - 73. Jiří Procházka. Rozhodčí: Houdek - Fišer, Kotalík. ŽK: Shejbal - Olejník, Rosendo.
Hradec: Lindr - Plašil, Rolko, Šisler, Poděbradský - Shejbal (65. Malinský), Janoušek, Schwarz (84. Hochmeister), Zelený - Kulič, Vaněček (70. Dvořák). Trenér: Prokopec.
Most: Belaň - Nguyen, Olejník, Charuza, Ježdík (70. Řehák) - Vojta, Jan Procházka, Rosendo, Nečas (46. Duchnič) - Šlapák, Jiří Procházka. Trenér: Chaloupka.
OKD Karviná - Fastav Zlín 1:0 (1:0)
Branka: 30. Vladavič. Rozhodčí: Ochotnický - Kubr, Plesar. ŽK: Vladavič - Hájek. Diváci: 1389.
Karviná: Pindroch - Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig - Uvíra, Gonda - Ciku (89. Svatonský), Vladavič (90. Limanovský), Eismann - Mišinský (82. Pavelka). Trenér: Mazura.
Zlín: Dostál - Malý, Kubica, Hubáček, Hájek - Bartolomeu (68. Holík), Salachna (85. Kroča), Polách, Bublák (85. Elšík) - Železník, Hruška. Trenér: Skácel.
FK Varnsdorf - Graffin Vlašim 1:0 (0:0)
Branka: 66. Kotiš z pen. Rozhodčí: Pechanec - Štěrba, Vaňkát. ŽK: Kotiš, Končal, Schubert - Putz, Jeřábek, Kocourek. Diváci: 680.
Varnsdorf: Porcal - Končal, Zbrožek, Tvaroha - Jakobovský, Breite, Kotiš, Rudnickij (78. Šraga) - Mikinič (54. Cana), Volf (54. Daníček), Schubert. Trenér: Frťala.
Vlašim: Švenger - Sus, Petrů, Kryštůfek, Starý - Průcha (69. Kocourek), Putz, Tomášek (88. Janda), Jeřábek - Ujec (78. Jícha), Krmečník. Trenér: Horňák.
Třinec - Vltavín 4:2 (0:2)
Branky: 72. a 80. Cigánek, 55. Čtvrtníček, 83. Gavlák - 31. Matějka, 37. Pečeňa. Rozhodčí: Mikel - Pochylý, Machálek. ŽK: Čtvrtníček, Cigánek, Málek, Matoušek, Malíř - Bureš. Diváci: 398.
Třinec: Bruk - Velner, Hupka, Cigánek, Matoušek - Malíř, Motyčka (46. Ceplák), Málek, Wojnar - Adamek (46. Gavlák), Čtvrtníček (77. Gulajev). Trenér: Hajný.
Vltavín: Čaba - Bureš, Kozák, M. Pávek, Hájek - Láncz (70. Předota), Pečeňa, Valíček (83. Mařík), Podzimek - Očovan, Matějka. Trenér: Knížek.