Ústí - Bohemians 4:1Střížkov si z Ústí nad Labem odvezl čtyřgólovou výslužku

Ústí nad Labem

Fotbalisté Ústí nad Labem poprvé za šest a půl roku porazili v druhé lize střížkovské Bohemians Praha. Ve 12. kole zvítězili doma vysoko 4:1 a v neúplné tabulce poskočili na třetí místo. Střížkovský tým zůstává předposlední.

Ústí si vytvořilo tříbrankový náskok už v prvním poločase, ve kterém se během třinácti minut trefili Pavlata, Moulis a Veverka. Minutu před pauzou sice snížil Sloboda, ale to bylo ze strany hostů všechno. V 58. minutě uzavřel skóre svým druhým zásahem v utkání Veverka.

Severočeši zaznamenali druhou výhru za sebou s minimálně třemi vstřelenými góly. Bohemians naopak popáté v řadě v soutěži nevyhráli.

Šamánek vystřelil výhru Sokolovu

Sokolov na svém hřišti porazil 1:0 Vlašim, potřetí za sebou neinkasoval a posunul se na šestou pozici. Utkání rozhodl v 58. minutě Šamánek. Čtrnáctá Vlašim prodloužila svou sérii bez vítězství na šest zápasů, na sestupové příčky má dál jen dvoubodový náskok.

Nováček Třinec v souboji sousedů v tabulce neudržel vedení s Pardubicemi a doma jim podlehl 1:2. Východočeši prohrávali od 15. minuty po vlastní brance Jeřábka, ale v druhém poločase otočil skóre dvěma góly Hundák. Třinec doma nebodoval ve čtvrtém ze šesti utkání v sezóně.

Táborsko zvítězilo 3:0 nad posledním Vltavínem a poskočilo na druhé místo tabulky. Postaral se o to zejména Šimák, který před utkáním dostal dárky k 35. narozeninám. Už v první minutě hry pak z první akce připravil snadný gól pro Musiola. Těsně před poločasem pak domácí definitivně uklidnil druhým gólem. V závěru se pak podruhé v utkání prosadil Musiol.

Žižkov válí, naposledy rozválel Karvinou

Fotbalisté Žižkova potvrdili zlepšenou formu a doma porazili Karvinou 2:0. Bodovali tak počtvrté za sebou, naopak Karviná přišla o sérii čtyř výher a může ztratit vedení v tabulce. Třetí Hradec Králové ztrácí dva body a má nedělní zápas s Frýdkem-Místkem k dobru.

Žižkov po špatném vstupu do sezóny zabral a z posledních čtyř zápasů získal 10 bodů. Tentokrát si s ním neporadil ani aktuální lídr tabulky.

Klíčová situace přišla ve 37. minutě, kdy přímý kop Podrazkého vrátil před branku Šťastný a Voltr dorážkou poslal domácí do vedení. Karviná sice měla možnosti na srovnání, ale nedařilo se jí trefovat branku, a tak definitivní rozhodnutí přinesl Bartošák, který mířil přesně z přímého kopu.

12. kolo druhé fotbalové ligy:
FK Ústí nad Labem - Bohemians Praha 4:1 (3:1)
Branky: 41. a 58. Veverka, 28. Pavlata, 36. Moulis - 44. Sloboda. Rozhodčí: Ochotnický - Pilný, Vaňkát. ŽK: Peterka - J. Novotný. Diváci: 872.
Ústí: Novák - Zeman, Vaněk, Valenta, Benčík - Peterka (46. Jursa), Pavlata - Moulis (80. Hanich), Vacek, Martykán - Veverka (60. Smola). Trenér: Přerost.
Bohemians: Mandous - Ježdík, Bohata, Šidlo, Laštovka - Ibragimov (77. Suk), J. Novotný, Ptáček (63. P. Novotný), Krmar (39. Hájek), Volek - Sloboda. Trenér: Sazima.
Baník Sokolov - Graffin Vlašim 1:0 (0:0)
Branka: 58. Šamánek. Rozhodčí: M. Paták - Zeman, Kubr. ŽK: Kobylík, Šamánek, Blažek, Dvořák II. - Vebr. Diváci: 780.
Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Hofmann, Dřížďal, Hrubý - Čada, Dvořák II. - Machek, Kobylík (83. Holub), Vaněček (90.+2 Tůma) - Šamánek (88. Jurdík). Trenér: Jindra.
Vlašim: Švenger - Sus, Petrů, Kryštůfek, Jícha - Jeřábek (82. Janda), Vebr, Tomášek, Průcha (60. Kocourek) - Putz, Krmenčík (72. Ujec). Trenér: Horňák.
Fotbal Třinec - FK Pardubice 1:2 (1:0)
Branky: 15. vlastní Jeřábek - 49. a 71. Hundák. Rozhodčí: Bílek - Vysloužil, Kotalík. ŽK: Malíř, Ceplák, Cigánek, Malík, Málek (všichni Třinec). Diváci: 421.
Třinec: Bruk - Velner, Wojnar (46. Hupka) , Cigánek, Matoušek - Malíř, Ceplák (68. Gavlák), Motyčka, Malík - Málek, Juřena (53. Gulajev). Trenér: Hajný.
Pardubice: Shejbal - Přibyl, Šejvl, Němeček, Norek - Pospíšil, Kudrna (90.+2 Řezníček), Jeřábek, Kakrda - Hodas (90. Janecký), Hundák (79. Dostálek). Trenér: Krejčí.
Táborsko - Vltavín 3:0 (2:0)
Branky: 1. a 83. Musiol, 44. Šimák. Rozhodčí: Orel - Mencl, Fišer. ŽK: Šimák, Sladký - Očovan, Pečeňa, Matějka. Diváci: 804.
Táborsko: Toma - Sladký, Mráz, Ciferský, Tusjak - Kočí, Šimák (78. Rabiňák), Šiml, Javorek, Vukadinovič (62. Džafič) - Musiol (87. Mariotti). Trenér: Nádvorník.
Vltavín: Pávek - Mařík, Bureš, Pávek, Hájek - Láncz, Pečeňa, Očovan, Podzimek (52. Tenkl), Matějka (86. Krimlák) - Předota. Trenér: Knížek.
Viktoria Žižkov - Karviná 2:0 (1:0)
Branky: 37. Voltr, 66. Bartošák. Rozhodčí: Pechanec - Pochylý, Machálek. ŽK: Uvíra, Jovanovič (oba Karviná). Diváci: 846.
Žižkov: Boháč - Šťastný, Bartošák, Bodeček, Houžvička - Bartl, Podrazký (80. Zapalač), Mareš (88. Opluštil), Sivrič - Súkenník, Voltr (76. Škoda). Trenér: Trpišovský.
Karviná: Pindroch - Hoffmann (77. Pavelka), Mikula, Jovanovič, Uvíra (40. Knotík) - Gonda, Hottek - Ciku (67. Fiala), Vaněk, Eismann - Mišinský. Trenér: Mazura.
Hradec Králové - Frýdek-Místek 3:0 (1:0)
Branky: 39. Vaněček, 62. Shejbal, 82. Malinský. Rozhodčí: Kovařík - Vlasjuk, Ratajová. ŽK: Schwarz, Rolko - Vašenda, Literák, Lukáš. Diváci: 1631.
Hradec: Lindr - Plašil, Rolko, Pillár, Poděbradský - Shejbal (63. Malinský), Šisler, Janoušek (52. Hochmeister), Zelený - Schwarz (76. Dvořák), Vaněček. Trenér: Prokopec.
Frýdek: Prepsl - Švrček, Coufal, Literák (71. J. Prokeš), Žídek - Vrťo, Mozol, Talián (65. Soukup), Vašenda - Lukáš (80. Korneta), H. Prokeš. Trenér: Duhan.