Hlavní obsah

Risknout triumf za trest? Češi nechají vyšší moci, jestli se postaví týmu ze skupiny smrti

Praha

Čert, aby takové dilema rozlouskl. Přílišné kalkulace se nikdy nevyplácejí, v případě postavení českých fotbalistů na EURO se ovšem červík nejistoty pochopitelně vnucuje. Reprezentanti jsou nečekaně blízko dílčímu triumfu. I remíza v závěrečném zápase s Anglií by jim zajistila vítězství ve skupině D. Pak by ovšem v osmifinále šli v ústrety druhému týmu ze skupiny smrti, což může být Francie, Německo i Portugalsko, případně i Maďarsko. Takový los by si přece nikdo nepřál...

Jestli bychom šli na někoho ze skupiny smrti? Necháváme to vyšší moci, říká Jiří ChytrýVideo: Sport.cz, FAČR

Článek

Postup ještě jistý nemají, ale se čtyřmi body po prvních dvou zápasech ve skupině a aktivním skóre 3:1 ho sotva ztratí. Mohou se tak rozhlížet, co bude dál.

Pavouk šampionátu ukazuje, že ve skupině D je podle papírových předpokladů výhodnější skončit druhý. Pak by byl za soupeře druhý ze skupiny D, na výběr jsou stále Španělsko, Švédsko, Slovensko a Polsko.

Oslava proměněné penalty? Inspiroval jsem se zápasníkem MMA, přiznává Patrik Schick

Sport.cz, FAČR

„Abych pravdu řekl, zabývali jsme se spíše tím, jestli postoupíme nebo ne. Vnímáme, že se nám může stát, že narazíme na někoho ze skupiny smrti, jak se jí říká. Ale nekalkulujeme," ujišťuje asistent trenéra Jiří Chytrý z Prahy, kde má mužstvo během EURO základnu.

REFLEXY PETRA ČECHA: Češi jsou blízko, Angličané musejí zabrat

Sport Invest

Postup do vyřazovací části šampionátu si zajistí 16 nejlepších týmů ze základní části, 2 nejlepší z každé skupiny a 4 nejlepší týmy na 3. místech.

Na minulém ME, kde se poprvé hrálo v současném formátu se 24 účastníky, čtyři body k účasti ve vyřazovací fázi stačily a ze skupiny se dokonce dostaly i dva celky s třemi body a nezáporným skóre.

Při určitě souhře výsledků by Češi mohli mít jistý postup již v pondělí, tedy ještě před svým třetím utkáním.

„Pojedeme do Anglie s tím, že tam chceme zase odehrát dobré utkání. Mentální nastavení je vždy takové, že jdeme hrát na vítězství. Necháme vyšší moci, jestli nás to nasměruje tam nebo tam. Přijmeme to jako fakt," přemítá Chytrý.

V neděli bude mužstvo trénovat znovu na Strahově, mělo by být kompletní.

„Zdravotní stav je dobrý, lepší než po prvním utkání. Jsme rádi, snad nám to vydrží," usmívá se asistent kouče Jaroslava Šilhavého. K úternímu závěrečnému utkání skupiny v Londýně tým neodletí už v neděli, jak bylo původně plánováno, ale až v pondělí.

EURO 2021

Mistrovství Evropy ve fotbale, jež se původně mělo hrát již před rokem, začíná 11. června a končí 11. července. EURO hostí jedenáct zemí, Česká fotbalová reprezentace postoupila ze skupiny z třetího místa a v osmifinále přehrála Nizozemsko. Finále šampionátu se hraje v legendárním Wembley.

Související témata: