Portugalsko - Lucembursko 9:0Portugalci dosáhli své historicky nejvyšší výhry

Fotbalisté Portugalska v kvalifikaci mistrovství Evropy doma rozdrtili Lucembursko 9:0 a dosáhli své historicky nejvyšší výhry. Skupinu J vedou po šesti kolech s plným počtem bodů a skóre 24:0. Chorvatsko zvítězilo v Arménii 1:0 brankou Andreje Kramariče. Bronzový tým z loňského světového šampionátu se posunul do čela neúplné skupiny D. Bývalý sparťan Dávid Hancko skóroval už v deváté sekundě a pomohl Slovensku k triumfu 3:0 nad Lichtenštejnskem.

Portugalec Goncalo Inacio se raduje po jedné z branek proti Lucembursku.

Portugalci bez Cristiana Ronalda pykajícího za žluté karty rozhodli zápas ve Faru už v úvodním poločase, kdy se dvakrát trefili Ramos a Inácio. Obránce Sportingu zaznamenal premiérové reprezentační branky. Rozjetí domácí po změně stran skórovali ještě pětkrát. Dva góly dal Jota a mezi střelce se zapsali i autor tří asistencí Bruno Fernandes a střídající Horta s Félixem. Portugalská reprezentace překonala dosud rekordní vítězství 8:0 nad Lichtenštejnskem z prosince 1994.

Kramarič poslal favorizované Chorvaty v Jerevanu do vedení ve 14. minutě po závaru v šestnáctce a střele zblízka. Hosté se navzdory dominanci a slibným šancím druhé branky nedočkali. Neprosadil se ani bývalý slávista Musa, jenž naskočil do hry v 84. minutě. Svěřenci trenéra Daliče v kvalifikaci o Euro 2024 udrželi neporazitelnost. Chorvati vedou „déčko“ o skóre před Tureckem, které odehrálo o zápas více.

Chorvat Luka Modrič (vpravo) a Georgij Harutjunjan z Arménie.

Slováci všechny tři branky v Bratislavě vstřelili už v úvodních šesti minutách. Po Hanckově bleskovém zásahu zvýšili Duda a Mak. Domácí, za které nastoupili i sparťan Haraslín, slávista Tomič a střídající Tupta z Liberce, ztrácejí z druhého místa skupiny J nadále pět bodů na suverénní Portugalce.

Portugalsko - Lucembursko 9:0 (4:0)
Branka: 12. a 45.+4 Inácio, 18. a 34. Ramos, 57. a 77. Jota, 67. Horta, 83. Bruno Fernandes, 88. Félix
Island - Bosna a Hercegovina 1:0 (0:0)
Branka: 90.+1 Finnbogason