Motherwell - Sligo Rovers 0:1Sligo Rovers vyhráli v Motherwellu a jsou blíž možnému souboji se Spartou

Fotbalisté Sligo Rovers na úvod 2. předkola Evropské konferenční ligy překvapivě zvítězili v Motherwellu 1:0 a jsou blíže postupu do další kvalifikační fáze. Ve 3. předkole by irský tým vyzval Spartu, pokud vyřadí Viking Stavanger. Pražané dnes začali na Letné bezbrankovou remízou. Odvety se hrají za týden.

Ilustrační foto

Tým z irského města Sligo rozhodl zápas ve 27. minutě po Mugabiho chybě. Domácí obránce hlavičkoval na brankáře Kellyho, ale míč získal Keena, který přehodil gólmana Motherwellu. Skotské mužstvo v prvním soutěžním utkání sezony sice soupeře přestřílelo, ale skórovat nedokázalo a od svých fanoušků si vyslechlo pískot.

Český stoper Patrizio Stronati nastoupil v základní sestavě Puskás Akadémie při porážce 0:3 v Guimaraesi a dostal žlutou kartu. Na lavičce domácích zůstal brankář Matouš Trmal.

Motherwell nastoupil v sestavě: Kelly - Mugabi, Lamie, Carroll - P. McGinn, Morris, Maguire, Slattery, Spittal (74. Efford) - Shields (64. Tierney), Van Veen. Sligo hrál ve složení: McNicholas - Banks, Buckley, Blaney, Kirk - Cawley, Morahan, McDonnell (77. Mata) - Fitzgerald, Keena, O'Sullivan.

Na pokraji vyřazení je Ružomberok, který na svém hřišti prohrál s Rigou 0:3. Další slovenský celek Trnava naopak doma nezaváhala a velšský Newtown porazila 4:1. Hattrickem během první půle se blýskl nigerijský útočník Bamidele.