Rosenborg - Šikment 2:2Dočkal dal v předkole EL dva góly, ale Rosenborg vedení neudržel

Český fotbalista Bořek Dočkal vstřelil za Rosenborg dvě branky ve čtvrtečním úvodním zápase 2. předkola Evropské ligy, ale trondheimský tým neudržel vedení a s Ordabasy Šimkent doma remizoval 2:2. Trnava vedená trenérem Pavlem Hoftychem porazila na svém hřišti Sligo Rovers 3:1 a vypracovala si slibný náskok do odvety. Těžkou pozici naopak bude mít po venkovní prohře 0:2 s APOELem Nikósie jiný slovenský celek Senica s dalším českým koučem Zdeňkem Psotkou.

Brankář BSC Young Boys Marco Wölfli se natahuje po střele při utkání 2. předkola Evropské ligy proti Zimbru Kišiněv.

Třiadvacetiletý záložník Dočkal, který se trefil i v 1. předkole soutěže, proti kazašskému soupeři skóroval poprvé ve 33. minutě a v nastaveném čase prvního poločasu pak bývalý hráč Liberce přidal druhou branku z penalty. Domácí favorit však závěr utkání nezvládl. Čtvrt hodiny před koncem nejprve Ordobasy snížilo zásluhou střídajícího Pacholjuka a ve třetí minutě nastavení vyrovnal Mansour.

Trnava s českými fotbalisty Vlastimilem Stožickým, Patrikem Grossem a střídajícím Jiřím Koubským si vypracovala tříbrankový náskok už během prvního poločasu, kdy se prosadil dvakrát Martin Mikovič a jednou zkušený kapitán Miroslav Karhan. V druhé půli za irské Rovers už jen snížil Peers.

Kouč Psotka nenavázal na poslední vítězné utkání 1. předkola s MTK Budapešť a ve třetím soutěžním zápase na lavičce Senice poprvé prohrál. APOEL, který v minulé sezoně vypadl ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Realem Madrid, si zajistil výhru díky brankám Aíltona a Alexandrua z prvního poločasu.

Na Kypru za hosty z českých hráčů nastoupili brankář Milan Švenger, obránci Erich Brabec s Václavem Koutným, ofenzivní hráči Adam Varadi, Jan Kalabiška, Jaroslav Diviš a střídající Martin Frýdek.

Výsledky úvodních zápasů 2. předkola Evropské ligy
Xäzär Länkäran (Ázer.) - Lech Poznaň (Pol.) 1:1 (1:1)
Naftan Novopolock (Běl.) - Crvena Zvezda Bělehrad (Srb.) 3:4 (0:3)
Milsami Orhei (Mold.) - FC Aktobe (Kaz.) 4:2 (2:1)
Anži Machačkala (Rus.) - Honvéd Budapešť (Maď.) 1:0 (1:0)
Metalurg Liepaja (Lot.) - Legia Varšava (Pol.) 2:2 (1:1)
Lokomotiv Plovdiv (Bulh.) - Vitesse Arnhem (Niz.) 4:4 (1:2)
Renova (Mak.) - FC Gomel (Běl.) 0:2 (0:2)
Levadia Tallinn (Est.) - Anorthosis Famagusta (Kypr) 1:3 (0:1)
Inter Baku (Ázerb.) - Asteras Tripolis (Řec.) 1:1 (0:0)
Jyväskylä (Fin.) - Zeta Golubovci (Černá Hora) 3:2 (2:2)
Olimpija Lublaň (Slovin.) - Tromsö (Nor.) 0:0
Differdange (Luc.) - Gent (Belg.) 0:1 (0:1)
Šachťor Soligorsk (Běl.) - Ried (Rak.) 1:1 (1:0)
Bnei Jehuda Tel Aviv (Izr.) - Širak (Arm.) 2:0 (0:0)
Rosenborg (Nor.) - Ordabasy Šimkent (Kaz.) 2:2 (2:0) - za domácí oba góly Dočkal
Spartak Trnava (SR) - Sligo Rovers (Ir.) 3:1 (3:0)
APOEL Nikósie (Kypr) - Senica (SR) 2:0 (2:0)
Ruch Chorzów (Pol.) - Metalurg Skopje (Mak.) 3:1 (0:0)
Aarhus (Dán.) - Dila Gori (Gruz.) 1:2 (1:1)
AIK Stockholm (Švéd.) - Hafnarfjördur (Isl.) 1:1 (0:1)
Eskisehirspor (Tur.) - Saint Johnstone (Skot.) 2:0 (1:0)
FK Tirana (Alb.) - Aalesund (Nor.) 1:1 (1:0)
Metalurg Doněck (Ukr.) - Čelik Nikšič (Černá Hora) 7:0 (2:0)
Slaven Koprivnica (Chorv.) - Portadown (Sev. Irsko) 6:0 (3:0)
Levski Sofia (Bulh.) - FK Sarajevo (Bosna) 1:0 (0:0)