Doma nadělili Šeriffu kanára. Nic nepodceníme, motivace je, zní před odvetou jasně ze Slavie

Začátkem října nedali fotbalisté Slavie na domácí půdě Šeriffu Tiraspol ani čuchnout. Vysoká výhra 6:0 může před čtvrteční odvetou vzbuzovat obavy z podcenění moldavského soupeře. „Určitě ne,“ ujišťují univerzál Lukáš Provod a asistent Jaroslav Köstl, jenž zaskakuje za vinou zranění absentujícího hlavního trenéra Jindřicha Trpišovského.

Andrea Belotti z Říma fauluje Lukáše Provoda ze Slavie.

Tiraspol (od našeho zpravodaje) - V 7. minutě 2:0, o poločase rozdíl tří branek a po závěrečném hvizdu svítil na tabuli pověstný kanár. V Edenu vyšlo Slavii vše, na co sáhla.

„Odehráli jsme skvělé utkání. Z videí jsme ale viděli, že Šeriff má dopředu obrovskou kvalitu. Musíme být ostražití a nemyslet si, že nás čeká něco jednoduchého,“ uvědomuje si před kláním v Tiraspolu univerzál Lukáš Provod.

V říjnu vedl moldavský celek Ital Roberto Bordin, momentálně ale na lavičce už sedí ruský trenér Roman Pilipčuk. Šeriff jako tradičně vládne domácí soutěži, v Evropské lize je však ve skupině poslední s jediným bodem.

„S novým trenérem mají jiné rozestavení i způsob hry. Doma nám opravdu pomohly rychlé góly, tím jsme si zápas usnadnili. Vidíme pořád extrémní kvalitu hráčů soupeře, je potřeba si dát pozor zejména při brejkových situacích. Viděli jsme, jak potrápili AS Řím,“ připomíná Köstl duel z konce září, kdy favorizovaní Italové rozhodli o výhře 2:1 až ve druhé půli.

Slavia má postup do jarní fáze Evropské ligy téměř jistý, seberou jí ho jen mizerné výsledky v posledních dvou utkáních a k tomu ještě souhra dalších zbývajících duelů. Jak tedy hráče do čtvrtečního měření sil i s ohledem na domácí demolici namotivovat?

„Je to o debatě. Kluci si uvědomují, o co hrají. Všichni si chceme zahrát zápasy na jaře, chceme vyhrát skupinu. Tohle je motivace sama o sobě. Ale s týmem se pracuje dlouhodobě, nejde to v týmu probudit lusknutím prstu,“ vysvětluje Köstl.

Zápas startuje v Tiraspolu ve 21:00 středoevropského času, tedy ve 22:00 toho zdejšího. Přímý přenos vysílá stanice Sport 2.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.