Schalke a Feyenoord ve druhém kole Poháru UEFA

Na druhé kolo Poháru UEFA se mohou těšit také fotbalisté Schalke a Feyenoordu Rotterdam. Německý klub mírně zachránil čest tamnímu fotbalu a v osudí pátečního losu doplnil Borussii Dortmund.

Fotbalisté Schalke 04 postoupili do 2. kola Poháru UEFA. (ilustrační foto)

Další tři týmy bundesligy Hertha Berlín, Hamburk a Kaiserslautern vypadly hned v úvodu soutěže.

Schalke, v jehož základní sestavě nečekaně nastoupil od začátku i hráč české jednadvacítky Filip Trojan, stačil k postupu za 180 minut duelu s chorvatským Kamenem Ingrad Velika jednou napnout síť.

Postaral se o to v 77. minutě dnešního zápasu střídající Hanke, který byl v té chvíli na hřišti jen devět minut. Předtím Trojanova rána ze 16 metrů jen o centimetry minula branku.

Vítěz soutěže z loňského roku Feyenoord po výhře v domácím prostředí vyzrál na Klagenfurt i venku. Zařídil to talentovaný belgický útočník Buffel.

Los druhého kola začne ve švýcarském Nyonu v pátek pravé poledne.

Odvety 1. kola Poháru UEFA
Schalke 04 - Kamen Ingrad Velika (Chorv.) 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 77. Hanke. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). Diváci: 52.000. První zápas 0:0, postupuje Schalke
FC Klagenfurt (Rak.) - Feyenoord Rotterdam 0:1
Poločas: 0:1. Branka: 15. Buffel. Rozhodčí: Loizu (Kypr). Diváci: 7000. První zápas 1:2, postupuje Feyenoord
Viktoria Žižkov - Bröndby Kodaň 0:1, postupuje Kodaň
Teplice - Kaiserslautern 1:0, postupují Teplice