Sparta vybojovala výhru i postup! Slavia končila ve skupině exhibicí

Fotbalisté Slavie v závěrečném, šestém kole Evropské ligy doma rozdrtili Servette Ženeva 4:0. Pražané poprvé v klubové historii vyhráli v pohárech skupinu a postoupili přímo do jarního osmifinále. Dál jde i Sparta, která vyhrála na hřišti Arisu Limassol 3:1. Obsadila v tabulce druhé místo za Glasgow Rangers a na jaře si zahraje o osmifinále Evropské ligy proti jednomu z týmů ze třetích míst ze skupinové fáze Ligy mistrů.

Fotbalisté Sparty se radují v Limassolu.

Červenobílí dali všechny branky už v úvodním dějství a vyrovnali svůj nejlepší první poločas na evropské scéně. Dvakrát skóroval Mojmír Chytil, před ním se trefili David Douděra a Ivan Schranz.

Slavia zakončila skupinu s bilancí pěti vítězství a jedné porážky s dvoubodovým náskokem před finalistou minulého ročníku AS Řím. Soupeře pro osmifinále se Pražané dozvědí až 23. února, v pondělí se bude losovat pouze úvodní kolo vyřazovací fáze soutěže.

Český vicemistr měl již před zápasem jistotu postupu a toho, že si potřetí za poslední čtyři ročníky zahraje v pohárech i na jaře.

Vršovičtí si už v této sezoně na evropské scéně vydělali 12,1 milionu eur (přes 295 milionů korun).

Situace Sparty byla před odletem do Limassolu zcela otevřená, obsadit mohla ještě kteroukoliv z příček v tabulce. Do zápasu vlétla ve velkém stylu a o svém triumfu prakticky rozhodla zkraje utkání dvěma góly. Ty obstarali Jan Kuchta a Veljko Birmančevič, který ještě do přestávky přidal třetí trefu.

Pražané nakonec tříbrankový náskok neudrželi, v 84. minutě překonal Petera Vinahla křídelník Leo Bengtsson, ale to už na jejich výhře a postupu z druhé příčky nic nezměnilo. Za vítězem skupiny Glasgow Rangers, který vyhrál na hřišti Betisu Sevilla 3:2, Sparta zaostala o jediný bod.