Hlavní obsah

UEFA potvrdila čtyřzápasový distanc pro Roofea z Rangers za faul na Koláře

10. 5. 2021 22:47

Skotský klub Glasgow Rangers s odvoláním neuspěl! Evropská fotbalová unie (UEFA) potvrdila čtyřzápasový distanc pro Kemara Roofea, jenž v březnovém utkání Evropské ligy proti Slavii zranil brankáře Pražanů Ondřeje Koláře. Roofe zasáhl Koláře kopačkou do hlavy a způsobil mu zlomeninu v obličeji, český gólman od té doby chytá v ochranné masce a helmě.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Brankář Slavie Ondřej Kolář chytá od Roffeova faulu v helmě.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Rangers považovali trest pro svého hráče za příliš přísný a odvolali se proti němu. UEFA nicméně trest vynesený 13. dubna potvrdila. Roofe tak bude skotským šampionům chybět v bojích o Ligu mistrů, které svěřenci trenéra Stevena Gerrarda začnou ve třetím předkole.

Kontroverzní odveta osmifinále EL na Ibrox Stadium vyvrcholila incidentem, kdy slávistický obránce Ondřej Kúdela urazil domácího hráče tmavé pleti Glena Kamaru. UEFA českého stopera za rasistickou urážku potrestala desetizápasovým distancem, který slávistického hráče připraví mimo jiné o mistrovství Evropy. Kamara dostal třízápasový trest za napadení Kúdely v útrobách stadionu po zápase.

Foto: archív L. Kolářové

Lucie Kolářová viděla krvavá zranění v obličeji svého bratra Ondřeje krátce po surovém faulu Kemara Roofeho z Glasgow Rangers ve videohovoru.Foto: archív L. Kolářové

Kúdela se proti distanci odvolal, stejně jako Rangers proti trestu pro Kamaru. Výsledek těchto odvolání ještě znám není.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?