Arnhem - Waalwijk 2:1 Kalas a Bony pomohli fotbalistům Arnhemu k postupu do Evropské ligy

Rotterdam

Fotbalisté Arnhemu s českým obráncem Tomášem Kalasem postoupili do Evropské ligy. Rozhodlo o tom jejich dnešní vítězství 2:1 nad Waalwijkem v odvetě finále play off nizozemské nejvyšší soutěže. První zápas Vitesse ve čtvrtek vyhrálo 3:1, tehdy jednu branku vstřelil Kalas a dvě přidal Wilfried Bony.

Tomáš Kalas v dresu Vitesse Arnhem

Bývalý útočník Sparty Praha se trefil i dnes a už ve třetí minutě poslal domácí Arnhem do vedení. Za hosty vyrovnal 15 minut před koncem zápasu Geoffrey Castillion, v závěru ale zpečetil postup Vitesse do druhého předkola EL Renato Ibarra.

Kalas, který je v Arnhemu na hostování z Chelsea, odehrál v obraně Vitesse celý zápas.