Paris St. Germain - Monako 1:1Monako remizovalo ve šlágru s PSG a uhájilo první místo v lize

Paříž

Fotbalisté Monaka remizovali ve šlágru šestého kola francouzské ligy v duelu nejbohatších týmů soutěže na hřišti Paris St. Germain 1:1. Ligový nováček si tak udržel před obhájcem titulu dvoubodový náskok v čele tabulky.

Marco Verratti (vlevo) z týmu PSG bojuje o míč s Joaem Moutinhem z Monaka.

Monako po posunu do nejvyšší soutěže v létě utratilo za posily 170 miliónů eur a zařadilo se mezi favority na titul, který hájí PSG. Pařížský tým v letním přestupovém termínu nakoupil hráče za 114 miliónů eur včetně elitního střelce Neapole Edinsona Cavaniho.

K vidění bylo v Paříži mnoho šancí, branky se ale vměstnaly do úvodních dvaceti minut. Skóre duelu jediných neporažených týmů ligy otevřel v páté minutě nejlepší střelec posledního ročníku Zlatan Ibrahimovic, který před brankářem usměrnil do sítě Maxwellovu nabídku.

Ve dvacáté minutě ale srovnal po přímém kopu Radamel Falcao, za nějž Monako v létě zaplatilo Atléticu Madrid 60 miliónů eur (1,5 miliardy korun).

Francouzská fotbalová liga - 6. kolo:
Lorient - Bordeaux 3:3 (23. Aboubakar, 44. Monnet-Paquet, 58. Diallo - 8. Diabaté z pen., 24. Sertič, 30. Saivet)
Lyon - Nantes 3:1 (26. Gomis, 55. Grenier, 72. Briand - 24. Veretout)
Nice - Valenciennes 4:0 (32. Cvitanich z pen., 44. Bautheac, 69. Bruels, 73. Bosetti)
Paris St. Germain - Monako 1:1 (5. Ibrahimovic - 20. Falcao).
Bastia - Marseille 0:0
Evian - Montpellier 2:2 (77. Wass, 77. Sougou - 37. Montaňo, 53. Cabella)
Remeš - Guingamp 1:1 (58. De Preville - 5. vlastní Weber)
Rennes - Ajaccio 2:0 (13. a 16. Kadir)
Sochaux - Lille 0:2 (34. a 37. Roux)
St. Etienne - Toulouse 1:2 (18. Hamouma - 63. Braithwaite, 75. Sylla).