Wales - Estonsko 0:0Fotbalisté Walesu nečekaně remizovali v kvalifikaci MS

Fotbalisté Walesu nečekaně jen remizovali v kvalifikaci o mistrovství světa 2022 s Estonskem 0:0 a ve skupině E se bodově dotáhli na druhé Česko, které sehrálo o zápas více. Vedoucí Belgie zdolala Bělorusko 1:0. Úřadující mistři Evropy Italové rozstříleli Litvu 5:0 a světový rekord v neporazitelnosti natáhli na 37 zápasů. Anglie remizovala v Polsku 1:1. Německo vyhrálo na Islandu 4:0 a pod vedením trenéra Hanse-Dietera Flicka naplno bodovalo i potřetí.

Hvězda Walesu Gareth Bale v akci.

Estonsko mohl v Cardiffu poslat do vedení v 38. minutě Käit, jehož rána zpoza vápna skončila na břevně. Po změně stran se ze dvou velkých šancí neprosadil domácí kapitán Bale, přičemž jednou orazítkoval tyč. Wales se 8. října představí v pražském Edenu. Estonsko ve čtvrtém kvalifikačním utkání získalo první bod.

O vítězství Belgie se na neutrálním hřišti v Kazani postaral v 33. minutě Praet. "Rudí ďáblové" udrželi v kvalifikaci neporazitelnost, když zvítězili v pátém ze šesti zápasů, a výrazně se přiblížili účasti na světovém šampionátu v Kataru. V čele jsou o devět bodů.

Itálie rozhodla o výhře nad Litvou v rozmezí 11. až 29. minuty. Nejprve se trefil Kean, po něm si dal vlastní gól Utkus a následně se prosadili Raspadori a opět Kean. Po změně stran se mezi střelce zapsal Di Lorenzo. Svěřenci trenéra Manciniho vedou skupinu C o šest bodů před Švýcarskem, které v Severním Irsku remizovalo bez branek. Země helvétského kříže má však k dobru dva zápasy.

Anglie v šestém kvalifikačním duelu poprvé zaváhala. Ve Varšavě vedla od 72. minuty díky kapitánu Kaneovi, jenže v nastavení srovnal Damian Szymaňski. Albion vede skupinu I o čtyři body. Na druhé místo se posunula Albánie po vítězství 5:0 nad San Marinem. O bod za ní se nachází Poláci a o dva body Maďaři po výhře 2:1 nad Andorrou.

Za Německo proti Islandu v prvním poločase vstřelili branky Gnabry a Rüdiger, po přestávce na ně navázali Sané a Werner. Čtyřnásobní mistři světa jsou v čele skupiny J o čtyři body před Arménií, která po nedělním debaklu 0:6 v Německu dnes doma překvapivě remizovala s Lichtenštejnskem 1:1. Až 189. tým žebříčku reprezentací FIFA si připsal první bod v kvalifikaci. O bod za Arménií je Rumunsko po bezbrankové remíze v Severní Makedonii. Za hosty odehráli celých 90 minut sparťanský brankář Nita a slávistický záložník Stanciu.

Španělsko vyhrálo v Kosovu 2:0. V 32. minutě se trefil Fornals, v samém závěru pak přidal pojistku Torres. "La Roja" patří ve skupině B první příčka o čtyři body před Švédy, kteří sehráli o dva zápasy méně. Seveřané nečekaně prohráli v Řecku 1:2. Všechny branky padly ve druhé půli. Za domácí skórovali Bakasetas a Pavlidis, hostům se podařilo pouze snížit zásluhou Quaisona.