Valladolid - Atlético 2:5Atlético Madrid se vysokou výhrou ve Valladolidu přiblížilo Realu

Fotbalisté Atlética Madrid zvládli zápas 32. kola španělské ligy na hřišti Valladolidu a po výhře 5:2 ztrácejí ze třetího místa na městského rivala Real stále dva body. Villarreal si vítězstvím nad Celtou Vigo 3:1 upevnil páté místo a stále ho dělí pět bodů od účasti v příštím ročníku Ligy mistrů. Dvěma góly se na výhře podílel Nicolas Jackson.

ilustrační foto.

Atléticu vyšel první poločas a po gólech Moliny, Giméneze a Moraty vedl 3:0. Před změnou stran snížil z penalty kanadský útočník Larin a v druhé půli se domácí dostali na rozdíl jediné branky po hlavičce Escudera, Atlético si ale závěr pohlídalo, nejprve si srazil do vlastní sítě míč Fernández a v poslední minutě potvrdil výhru favorita střídající Depay. Valladolid je na 15. místě s náskokem čtyř bodů na sestupové pozice.

Senegalský útočník Villarrealu Jackson skóroval dvakrát během úvodních dvanácti minut. Parejo pak nedal penaltu a záhy Larsen snížil, ale po změně stran potvrdil vítězství domácích Terrats. Villarreal se na čtyřbodový rozdíl vzdálil Betisu, který v sobotu nestačil na vedoucí Barcelonu.

Valencie podlehla v přímém souboji o udržení 1:2 Cádizu, který zvítězil po třech zápasech a má nyní o dva body více než soupeř. Zápas domácí rozhodli brankami na přelomu poločasů, brzké snížení po obrovské chybě brankáře Ledesmy Valencii k bodovému zisku nepomohlo.

Tým nenavázal na dvě předchozí vítězství, ale má stále dvoubodový náskok na sestupové pozice před Espaňolem a Getafe, jejichž vzájemný souboj vyhrál barcelonský celek 1:0. Zápas rozhodl z penalty jediným gólem nejlepší střelec Espaňolu Joselu, jenž je se 14 góly třetí v tabulce ligových střelců.

Španělská fotbalová liga - 32. kolo:
Cádiz - Valencie 2:1 (39. Escalante, 46. Guardiola - 51. Lino)
Villarreal - Celta Vigo 3:1 (2. a 12. Jackson, 70. Terrats - 29. Larsen)
Espaňol Barcelona - Getafe 1:0 (38. Joselu z pen.)
Valladolid - Atlético Madrid 2:5 (42. Larin z pen., 74. Escudero - 20. Molina, 24. Giménez, 38. Morata, 86. vlastní Fernández, 90.+3 Depay).