Barcelona nečekaně prohrála ve španělské lize 0:2 v Getafe

MADRID

Nečekanou porážku utrpěli ve 12. kole španělské ligy fotbalisté Barcelony, když na hřišti Getafe prohráli 0:2. Vítěznou branku zápasu vstřelil v 27. minutě Del Moral, v poslední minutě pak zvýšil Albin. Pro Barcelonu to byla druhá porážka v sezóně a v tabulce zůstává druhá s jednobodovou ztrátou na Real Madrid, který však má zápas k dobru.

Barceloně se v sobotu vůbec nedařilo, nemohla se dostat do šancí. Naopak domácí hrozili rychlými protiútoky, vítězná branka ale padla po standardní situaci. Obránce Diaz se po přímém kopu odpoutal od Milita a hlavou přiťukl míč Del Moralovi, který skákavou střelou překonal Valdése.

Barcelona se pak snažila o vyrovnání, ale mezi tři tyče se za celý zápas trefila jen dvakrát. Posledních pět minut pak navíc dohrávala o deseti, když byl vyloučen Zambrotta za ostrý skluz.

Oslabení soupeře tak domácí využili ke vstřelení pojišťujícího gólu. V poslední minutě Uche uvolnil střídajícího Albina, který křížnou střelou zvýšil.