Real Madrid - Valencia 1:1Real na začátek La Ligy nedokázal porazit Valencii, Barcelona si zastřílela

Madrid

Obhájce prvenství ve španělské fotbalivé lize Real Madrid klopýtl hned v úvodním utkání nového ročníku. Svěřenci Josého Mourinha totiž před vlastními fanoušky jen remizovali s Valencií 1:1. Naopak hlavní rival "Bílého baletu" Barcelona se blýskla pěti góly, když porazila San Sebastian 5:1. Dvě branky obstaral Lionel Messi.

Nespokojený trenér Realu Madrid José Mourinho

Real se na stadiónu San Bernabéu dostal do vedení už v 10. minutě. Ángel di María vysunul Gonzala Higuaína, který měl dost času, aby míč nadvakrát dorazil do sítě. Argentinec dal 104. gól za "Bílý balet" a vyrovnal v historické tabulce klubu zápis někdejší brazilské hvězdy Ronalda.

Hosté ale srovnali ještě před půlí. Po standardní situaci hlavičkoval do sítě osamocený Jonas, zatímco se ve výskoku srazili tři hráči Realu. Ošetření potřeboval brankář Iker Casillas a po přestávce už nemohl pokračovat Pepe. V druhé půli už se domácí i přes vytrvalý tlak nedokázali prosadit.

Barcelona při soutěžním debutu kouče Tita Vilanovy čekala na branku jen čtyři minuty, po rohovém kopu se trefil uzdravený kapitán Carles Puyol. Hosté ze San Sebastianu sice vzápětí vyrovnali zásluhou Choriho Castra, jenže jejich naděje na bodový zisk utnul do 16. minuty dvěma brankami Lionel Messi.

Bilbao nastoupilo do duelu s Betisem Sevilla bez španělských reprezentantů Fernanda Llorenteho a Javiho Martíneze, kteří jsou předmětem zájmu konkurenčních klubů a není jisté, zda v Athletiku zůstanou. Oslabený tým bez nich prohrával po půlhodině 0:3.

Kouč Marcelo Bielsa reagoval tím, že již o přestávce vyčerpal všechna střídání, což přineslo výsledek. Skóre na 3:3 postupně upravili Óscar de Marcos a dvěma brankami Mikel San José. Vzápětí však znovu skóroval Betis a díky gólům Álexe Pozuela a Jorgeho Moliny vyhrál 5:3.

Španělská fotbalová liga - 1. kolo
Real Madrid - Valencie 1:1 (10. Higuaín - 42. Jonas),
Bilbao - Betis Sevilla 3:5 (67. a 76. San José, 47. De Marcos - 26. a 86. Molina, 7. Castro, 31. Beňat, 80. Pozuelo),
FC Barcelona - San Sebastian 5:1 (11. a 16. Messi, 4. Puyol, 41. Pedro, 84. Villa - 9. Castro)
Levante - Atlético Madrid 1:1 (5. Zhar - 22. Turan)