Alavés - Getafe 1:1Střídající Jankto pomohl fotbalistům Getafe k remíze s Alavésem

Záložník Jakub Jankto pomohl fotbalistům Getafe v 17. kole španělské ligy k remíze 1:1 na hřišti Alavése. Český reprezentant naskočil z lavičky v 73. minutě a zasáhl i do druhého zápasu po návratu po zranění. Druhá Sevilla potvrdila roli favorita výhrou 1:0 v Bilbau.

Getafe remízovalo na hřišti Alavése

Getafe v záchranářském souboji dlouho sahalo po Ünalově trefě po třech bodech, v 86. minutě ale srovnal Joselu. Alavés o tři body udržel před svým dnešním soupeřem 17. pozici.

Bilbao nastřelilo v první půli dvakrát brankovou konstrukci, z gólu se ale radovala Sevilla po Delaneyho technickém obstřelu. Andaluský celek ztrácí po 16 utkáních pět bodů na vedoucí Real Madrid.

Bez výhry stále zůstává poslední Levante, ačkoliv na hřišti Espaňolu dvakrát vedlo. O výhře nováčka 4:3 nakonec rozhodl dvěma trefami Puado. Barcelonský celek je na osmém místě.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:
Espaňol Barcelona - Levante 4:3 (60. a 76. Puado, 6. Darder, 49. De Tomás - 11. De Frutos, 26. Son, 57. Morales)
Alavés - Getafe 1:1 (86. Joselu - 20. Ünal)
Valencie - Elche 2:1 (23. Guedes, 86. Piccini - 75. Boyé),
Bilbao - FC Sevilla 0:1 (38. Delaney)