Girona - Sevilla 1:0Vaclík nezabránil porážce Sevilly, Real překvapivě padl s posledním

Madrid/Praha

Brankář Tomáš Vaclík nezabránil v 35. kole španělské fotbalové ligy porážce Sevilly 0:1 na hřišti zachraňující se Girony. Jeho tým prohrál venku podruhé za sebou a zkomplikoval si boj o čtvrté místo, které zajišťuje účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Neuspěl ani třetí Real Madrid, který překvapivě prohrál s dosud posledním Vallecanem 0:1.

Tomáš Vaclík porážce Sevilly nezabránil.

Vaclík v prvním poločase vytáhl nad břevno nebezpečnou hlavičku Stuaniho, při další šanci domácího týmu ho o chvíli později zachránilo břevno. Český reprezentant inkasoval v 62. minutě, kdy hráči Girony předvedli pěknou kombinační akci, kterou zakončil do prázdné brány záložník Portu.

V závěru neudržel nervy středopolař Banega, za kopnutí protihráče byl vyloučen a andaluský celek dohrával o deseti.

Zaváhání Sevilly ale nevyužilo Getafe, které podlehlo domácímu San Sebastianu 0:2. Při bodové rovnosti zůstalo páté, ale v konečné tabulce by za takové situace v jeho prospěch hrála lepší bilance ze vzájemných zápasů. San Sebastian se posunul na devátou pozici.

Záložník Vallecana Adri Embarba dává jediný gól utkání s Realem Madrid.

Realu chyběl zraněný nejlepší střelec týmu Karim Benzema a nikdo ze spoluhráčů ho nedokázal nahradit. Jediný gól zápasu vstřelil domácí záložník Embarba, který proměnil pokutový kop nařízený za faul stopera Valleja. Brankář Courtois nechytil ani osmou ligovou penaltu, které v této sezoně čelil.

Vallecano oživilo šance na záchranu, tři kola před koncem soutěže na ni ztrácí šest bodů. Proti Realu tým uspěl po předchozích sedmnácti ligových porážkách ve vzájemných zápasech. Bílý balet má i navzdory prohře jistotu třetího místa, ale v této sezoně utrpěl už 16. porážku ve všech soutěžích. To je nejvíc od ročníku 2008/09.

Španělská fotbalová liga - 35. kolo:
Valencie - Eibar 0:1 (90.+2 Charles)
Girona - FC Sevilla 1:0 (62. Portu)
San Sebastian - Getafe 2:1 (21. Willian José z pen., 53. Oyarzabal - 89. Saiz),
Villarreal - Huesca 1:1 (30. Fornals - 78. Avila)
Vallecano - Real Madrid 1:0 (23. Embarba z pen.).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.