Getafe - Barcelona 0:0Vedoucí Barcelona podruhé za sebou ve španělské lize nedala gól a jen remizovala

Vedoucí Barcelona ve španělské fotbalové lize remizovala na hřišti zachraňujícího se Getafe 0:0. Katalánci uhráli bezbrankový výsledek podruhé za sebou, v minulém kole ztratili dva body v domácím utkání s Gironou. Na druhý Real Madrid má Barcelona devět kol před koncem náskok 11 bodů. Getafe je v neúplné tabulce čtyři body od sestupového pásma.

Ronald Araujo z Barcelony

Antoine Griezmann dvěma góly rozhodl o výhře Atlética Madrid nad Almeríou 2:1. Jeho tým vyhrál šestý ligový zápas v řadě a šňůru bez porážky protáhl na 13 utkání.

Griezmann se prosadil už po pěti minutách z bezprostřední blízkosti hlavou. Almería vyrovnala ve 37. minutě, když si střelu Babtistaa srazil do vlastní sítě obránce Giménez. Radost hostů však netrvala dlouho, o šest minut později udeřil znovu Griezmann. S 11 góly je nejlepším střelcem Atlética v sezoně, má o branku víc než Álvaro Morata.

Záložník Barcelony Gavi v souboji s Enesem Unalem z Getafe.

Atletico ztrácí 13 bodů na vedoucí Barcelonu, s kterou se utká v příštím kole.