Manchester City - PSG 2:1Manchester City otočil bitvu gigantů, Real nezaváhal. Liga mistrů zná další postupující

Fotbalisté Manchesteru City otočili v pátém kole základní skupiny Ligy mistrů bitvu s Paris St. Germain na konečných 2:1 a pojistili si první místo. Spolu sním postupuje i PSG. Jistotu postupu získal i Real Madrid po jasné výhře v Tiraspolu 3:0 a Inter Milán po vítězství 2:0 nad Šachťarem. V přímém boji o postup ve skupině C uspěl také Sporting Lisabon po vítězství 3:1 nad Borussií Dortmund.

Fotbalista Manchesteru City Gabriel Jesus slaví gól proti PSG v pátém kole Ligy mistrů.

Lídra francouzské soutěže PSG dostal v Manchesteru do vedení na začátku druhé půle Mbappé, který při svém jubilejním 50. startu v Lize mistrů vstřelil 29. gól v soutěži. Domácí ale utkání otočili díky brankám Sterlinga a Gabriela Jesuse. Úřadující anglický šampion tak vrátil svému rivalovi předchozí porážku 0:2 a zajistil si s 12 body postup ze skupiny A z první příčky.

PSG, které mělo na lavičce po zranění se vracejícího obránce Ramose, má o čtyři body méně, přesto díky výhře Lipska v Bruggách také postupuje. Německý celek se dočkal první výhry v tomto ročníku soutěže, po dvou brankách vstřelili Forsberg a Nkunku.

O dvojici postupujících je jasno i ve skupině H, kde Real vrátil Šeriffu Tiraspolu zářijovou domácí porážku 1:2 a uspěl na hřišti moldavského týmu 3:0. Hráčům "Bílého baletu" zajistil klid už po půl hodině hry Alaba. Na konci první části ještě zvýšil náskok Kroos a po přestávce se prosadil i Benzema.

Fotbalista Realu Madrid David Alaba se raduje z gólu proti Tiraspolu.

Spolu s Realem jde dál také Inter Milán, jenž porazil Šachtar Doněck 2:0. Italský mistr se mohl dostat poprvé do vedení v 58. minutě, kdy se prosadil Martínez, jeho branka ale nebyla uznána kvůli předchozímu faulu Džeka. Bosenský útočník však svůj přečin napravil o chvíli později, kdy si naběhl na odražený míč a střelou z hranice pokutového území otevřel stav zápasu. Pětatřicetiletý kanonýr vzápětí přidal po centru Perišiče i druhý gól a vstřelil svou jubilejní padesátou branku v evropských soutěžích. V Lize mistrů jich zaznamenal již 25. Poslední Šachtar v evropských pohárech končí.

Stoprocentní bilanci drží dál Ajax Amsterodam. Nizozemský celek sice ztrácel po první půli na hřišti Besiktase Istanbul, když se ve 22. minutě prosadil z penalty Ghezzala, hostům však pomohlo do druhé části střídání kanonýra Hallera. Ten nejprve v 54. minutě vyrovnal a o čtvrt hodiny později i vývoj zápasu otočil.

Zklamání hvězdného útočného tria PSG (zleva) Lionel Messi, Kylian Mbappe a Neymar v duelu s Manchesterm City.

Útočník z Pobřeží Slonoviny vstřelil v tomto ročníku Ligy mistrů již devět branek a dělí se o post nejlepšího střelce s Lewandowskim z Bayernu Mnichov. Ajax v soutěži zatím neztratil ani bod, naopak Besiktas prohrál i pátý zápas v tomto ročníku LM.

Druhé místo ve stejné skupině C vybojoval Sporting, který v přímé bitvě porazil doma 3:1 Borussii Dortmund. Portugalský celek musel pro jistotu postupu vyhrát o dvě branky, jelikož první duel prohrál v Německu 0:1, a tento náskok získal již do přestávky díky záložníkovi Pedru Goncalvesovi. Ten vstřelil podruhé za sebou v utkání Ligy mistrů dvě branky, což se z dosud z portugalských fotbalistů podařilo jen sedmkrát Cristianu Ronaldovi.

Edin Džeko zařídil Interu Milán výhru na Šachtarem.

Goncalves mohl ve druhé části dotáhnout hattrick, ale nařízený pokutový kop neproměnil a míč dorazil do sítě až dobíhající Porro. Dortmund, který hrál od 74. minuty bez vyloučeného Cana, už jen snížil v nastaveném čase díky Malenovi.

O druhé postupové místo se tak bojuje už jen ve skupině B. V ní sice dosud stoprocentní Liverpool porazil po brankách Alcantary a Salaha 2:0 Porto, do boje se však po výhře 1:0 na hřišti Atlética Madrid vrátilo italské AC Milán.

Jedinou branku na hřišti španělského mistra vstřelil tři minuty před koncem Messias. Svěřenci trenéra Pioliho tak mají stejně jako Atlético čtyři body a v posledním kole přivítají Liverpool. Atlético zase bude bojovat na hřišti Porta, které má o bod více.

Fotbalová Liga mistrů - 5. kolo:
Skupina A:
FC Bruggy - Lipsko 0:5 (0:4)
Branky: 12. a 90.+3 Nkunku, 17. z pen a 45.+1 Forsberg, 26. Silva. Rozhodči: Massa (It.).
Manchester City - Paris St. Germain 2:1 (0:0)
Branky: 63. Sterling, 76. Gabriel Jesus - 50. Mbappé. Rozhodčí: Orsato (It.).
1.Manchester City540117:812
2.Paris St. Germain52219:78
3.Lipsko511313:134
4.Bruggy51135:164
Skupina B:
Atlético Madrid - AC Milán 0:1 (0:0)
Branka: 87. Messias. Rozhodčí: Vinčič (Slovin.).
Liverpool - FC Porto 2:0 (0:0)
Branky: 52. Alcantara, 70. Salah. Rozhodči: Zwayer (Něm.).
1.Liverpool550015:515
2.FC Porto51223:85
3.AC Milán51135:74
4.Atlético Madrid51134:74
Skupina C:
Besiktas Istanbul - Ajax Amsterodam 1:2 (1:0)
Branky: 22. Ghezzal z pen. - 54. a 69. Haller. Rozhodčí: Peljto (Bosna).
Sporting Lisabon - Dortmund 3:1 (2:0)
Branky: 30. a 39. Pedro Goncalves, 81. Porro - 90.+3 Mallen. Rozhodčí: Del Cerro Grande (Šp.). ČK: 74. Can (Dortmund).