Hlavní obsah

Talent Mbappé překonal další rekord! Z čela sesunul hvězdného Messiho

3. 11. 2022 14:10

Má takový talent, že zdárně boří jeden rekord za druhým a dost možná ani sám neví, kolik jich už dokázal překonat. Třiadvacetiletý Kylian Mbappé znovu potvrdil své mimořádné kvality a ve středečním zápase Ligy mistrů proti Juventusu se zapsal do historie. Hvězda pařížského velkoklubu se totiž stala nejmladším hráčem, kterému se povedlo docílit 40 gólů v milionářské soutěži. K této metě mu přitom stačilo pouhých 23 let a 316 dní!

Foto: Antonio Calanni, ČTK/AP

Kylian Mbappé během duelu Ligy mistrů mezi PSG a Juventusem.

Článek

Jeho kvality jsou mimořádné a účast na fotbalovém pažitu pořádně děsí každou soupeřovu obranu ještě několik dnů před samotným duelem. Třiadvacetiletý Kylian Mbappé předvádí senzační výkony nejen v domácí soutěži, kde je dokonce nejlepším střelcem, ale také v milionářské Lize mistrů, kde se mu během středečního duelu PSG proti Juventusu (2:1) povedlo dosáhnout na další milník.

Parádní trefa z třinácté minuty prvního poločasu, na kterou brankář Wojciech Szczesny neměl šanci dosáhnout, znamenala zaokrouhlení počtu vstřelených branek v Lize mistrů na 40. Mbappé k tomu dospěl ve věku 23 let a 316 dní, což ho okamžitě katapultovalo do pozice nejmladšího hráče, kterému se povedlo docílit čtyř desítek branek v nejpopulárnější soutěži světa.

Z první pozice navíc sesadil současného spoluhráče z pařížského velkoklubu Lionela Messiho, kterému rekord patřil více než třináct let. Pětatřicetiletý Argentinec na tuto metu dosáhl ve věku 24 let a 130 dní, Mbappé ho tedy porazil o 179 dní, celkem téměř o šest měsíců.

Talentovaný Francouz je v seznamu nejlepších střelců Ligy mistrů aktuálně na 19. pozici. Na vedoucího Cristiana Ronalda, kterému se povedlo nasázet 140 branek, mu chybí přesně 100 zářezů. Vzhledem k tomu, že PSG postoupilo do vyřazovací fáze milionářské soutěže se dá očekávat, že se Mbappé žebříčkem prokouše na lepší pozice. Minimálně aktuální forma tomu nasvědčuje.

Reklama