Hlavní obsah

Chci hrát minimálně do mistrovství Evropy 2024, oznámil Ronaldo

21. 9. 2022 10:58

Pětinásobný držitel Zlatého míče Cristiano Ronaldo ani v sedmatřiceti letech nemyslí na konec kariéry. Hvězdný fotbalista, jenž nechybí v portugalské nominaci na sobotní utkání Ligy národů v Praze, cítí stále motivaci a chce hrát minimálně do mistrovství Evropy v roce 2024.

Foto: Craig Brough, Reuters

Cristiano RonaldoFoto: Craig Brough, Reuters

Článek

Ronaldo oznámil své plány během slavnostního ceremoniálu, na kterém převzal cenu pro nejlepšího střelce portugalské reprezentace. "O tomhle jsem nikdy ani nesnil. Byla to dlouhá cesta, ale ještě zdaleka nekončí. Pořád mám velké ambice," uvedl útočník Manchesteru United.

Se 117 góly nejlepšího střelce v historii mezinárodních utkání motivuje i potenciál portugalského výběru. "Je tady spoustu velkých talentů se skvělou budoucností. I proto doufám, že pár let ještě za tenhle tým hrát budu," dodal Ronaldo, který by neměl chybět na přelomu listopadu a prosince na světovém šampionátu v Kataru.

Mistři Evropy z roku 2016 se představí v pražském Edenu proti českému výběru v sobotu od 20:45. První vzájemný duel v červnu vyhráli Portugalci na domácí půdě v Lisabonu 2:0.

Reklama

Související témata: