Kazachstán - Slovensko 2:1Další trapas Slováků. I Francie znovu zaváhala

Šokující domácí porážku v Lize národů z minulého týdne od Kazachstánu odčinit nedokázali, právě naopak. Slovenští fotbalisté v lize C podlehli stejnému soupeři i v Nur-Sultanu, tentokrát 1:2. Francie nevyhrála ani čtvrté utkání ve skupině A1, obhájci titulu tak přišli o šanci postoupit do závěrečného Final Four. Úřadující světoví šampioni podlehli v repríze posledního finále mistrovství světa 0:1 Chorvatsku, z penalty rozhodl Luka Modrič. V čele skupiny zůstává Dánsko po domácí výhře 2:0 nad Rakouskem.

Fotbalisté Kazachstánu se radují z gólu proti Slovensku v utkání čtvrtého kola Ligy národů.

Modrič využil už v páté minutě Konatého faulu ve vápně a proměnil penaltu, ačkoliv gólman Maignan vystihl stranu a na míč si sáhnul. Chorvaté porazili Francii poprvé, v předchozích devíti vzájemných utkáních uhráli jen tři remízy. Na vedoucí Dány ztrácí dva body.

"Les Bleus" získali ze čtyř červnových zápasů pouze dva body a jsou na posledním místě skupiny za Rakouskem. Svěřenci kouče Didiera Deschampse neskórovali po 23 utkáních a ukončili svou nejdelší střeleckou sérii v historii.

Dánové skórovali dvakrát už v úvodním dějství, prosadili se Wind a Skov Olsen. Seveřané tak částečně napravili předchozí domácí porážku s Chorvatskem, na jehož půdě se v příštím kole utkají v přímém souboji o první místo.

Slovensko i podruhé podlehlo ve skupině C3 Kazachstánu. Po domácí porážce z minulého týdne, která stála místo trenéra Štefana Tarkoviče, prohrálo dnes na stadionu v Nur-Sultanu 1:2.

Slováci první duel pod dočasným vedením asistentů Samuela Slováka a Marka Mintála proti Ázerbájdžánu zvládli, proti Kazachstánu ale znovu neuspěli. Domácí skórovali dvakrát v prvním poločase zásluhou Vorogovského a Astanova, po pauze pouze snížil Bero. Závěr dohrávali Slováci bez vyloučeného Dudy.

Kazachstán má v čele skupiny čtyřbodový náskok na dnešního soupeře. Ve druhém zápase zdolal Ázerbájdžán 2:0 Bělorusko a vystřídal ho na třetím místě.