Lens - Marseille 2:1Fotbalisté Lens se posunuli na druhé místo francouzské ligy

Fotbalisté Lens ve 34. kole francouzské nejvyšší soutěže porazili Marseille 2:1, předskočili Olympique o dva body a vystřídali ho na druhém místě tabulky. Na vedoucí PSG ztrácejí tři body, Pařížané mají však k dobru nedělní zápas v Troyes.

Lois Openda z Lens se raduje z gólu proti Marseille.

Hosté z Marseille mohli jít do vedení jako první, když míč do sítě dostal už po osmi minutách hry Sánchez, jeho branka však neplatila pro jeho předcházející faul na obránce. Ve 22. minutě kapitán Lens Fofana napálil tvrdou ranou zpoza vápna tyč. Náladu si spravil o dvacet minut později, kdy jeho neméně razantní střela z téměř totožného místa už skončila za zády brankáře Lópeze.

Po hodině hry zdvojnásobil vedení domácích jejich nejlepší střelec Openda. Belgický útočník se prosadil hlavou po centru Frankowského a přidal tak svou 19. branku v sezoně. V ligové tabulce střelců je Openda na čtvrtém místě za Mbappém z PSG (23 branek), Davidem z Lille (21) a Lacazettem z Lyonu (20). V samém závěru už pouze snížil Payet.