PSG - Nantes 4:2Mbappé přiblížil rekordním gólem fotbalisty PSG k dalšímu titulu

Fotbalisté Paris St. Germain se i díky rekordní trefě Kyliana Mbappého přiblížili dalšímu titulu mistra Francie. V 26 kole porazili doma Nantes 4:2, Mbapé k tomu přispěl již 201. brankou a překonal klubový rekord Edinsona Cavaniho. Tabulku vedou Pařížané o jedenáct bodů před Marseille, které bude hrát v neděli proti Rennes.

Fotbalista PSG's Lionel Messi (vpravo) a Samuel Moutoussamy z Nantes.

Skóre v Parku princů otevřel ve 12. minutě kapitán mistrů světa Argentinec Lionel Messi a náskok domácích zvýšil vlastním gólem Jaouen Hadjam. Ještě do pauzy Nantes vyrovnalo, ale ve druhé půli se favorit opět dvakrát prosadil. Mbappému se podařil zápis do klubové historie v nastaveném čase. Zařídil tak zároveň vítěznou generálku PSG na středeční odvetu osmifinále Ligy mistrů proti Bayernu.

Francouzská fotbalová liga - 26. kolo:
Lens - Lille 1:1 (41. vlastní Fonte - 69. David)
Paris St. Germain - Nantes 4:2 (12. Messi, 17. vlastní Hadjam, 60. Pereira, 90.+1 Mbappé - 31. Blas, 38. Ganago)