PSG - Lille 4:3Messi v nastavení zařídil výhru PSG, Neymar se zranil

Fotbalisté Paris St. Germain v nedělním 24. kole francouzské ligy zvítězili nad Lille 4:3. Výhru jim zařídil v nastavení z přímého kopu Messi. Mistrovský tým ale přišel o zraněného Neymara, který opustil hřiště v 51. minutě s bolavým kotníkem. Pařížskému celku hrozí, že nebude mít brazilskou hvězdu k dispozici v odvetě osmifinále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov, s kterým v prvním utkání doma prohrál 0:1.

Lionel Messi slaví gól, kterým rozhodl o vízězství PSG proti Lille.

"Je to výron kotníku. Je na vyšetření a uvidíme, jak je to vážné," řekl podle agentury AFP trenér Christophe Galtier. S pravým kotníkem měl Neymar potíže už během podzimního mistrovství světa v Kataru. "Není to o smůle. Vždycky jsou za tím nějaké důvody. Kalendář, pořadí zápasů. Je to komplikace, ale po vítězství se to snáší lépe," uvedl kouč.

Úvodní gól dal po hezké individuální akci v 11. minutě Mbappé. O šest minut později zvýšil Neymar. Do konce poločasu se prosadili i hosté zásluhou Diakitého.

Deset minut po pauze odpískal rozhodčí penaltu po faulu Verrattiho a nejlepší střelec Lille David vyrovnal. V 69. minutě se hosté poprvé v zápase dostali do vedení, když se po dlouhé přihrávce Gomese prosadil Bamba. Tři minuty před koncem se podruhé trefil Mbappé a v páté minutě nastavení rozhodl Messi.

Mbappé a David se dotáhli s 15 góly v tabulce střelců na vedoucího Baloguna z Remeše.

PSG má v čele tabulky osmibodový náskok na druhé Marseille, které ještě dnes hraje v Toulouse.

Francouzská fotbalová liga - 24. kolo
Paris St. Germain - Lille 4:3 (11. a 87. Mbappé, 17. Neymar, 90.+5 Messi - 24. Diakité, 58. David z pen., 69. Bamba),
Brest - Monako 1:2 (86. Le Douaron - 40. Golovin, 73. Boadu)
Lorient - Ajaccio 3:0 (6. Dieng, 43. Faivre, 58. Ponceau)
Rennes - Clermont 2:0 (37. a 65. Kalimuendo)
Troyes - Montpellier 0:1 (90. Chazrí)
Lens - Nantes 3:1 (34. Machado, 37. Thomasson, 74. vlastní Traoré - 41. Mollet)
Toulouse - Marseille 2:3 (3. Dallinga, 87. Onaiwu - 52. Mbemba, 59. Ünder, 79. Tavares)