U posledního týmu francouzské ligy Brestu skončil kouč Der Zakarian

U posledního týmu francouzské fotbalové ligy Brestu skončil trenér Michel Der Zakarian. Klubové vedení jej odvolalo po 10. kole soutěže, v němž tým podlehl v neděli doma Lorientu 1:2. Byla to šestá porážka v sezoně, Brest dosud zaznamenal jediné vítězství ve 3. kole a se šesti body uzavírá tabulku.

Zápas s Lorientem byl pro Michela Der Zakariana posledním na lavičce Brestu.

Klub vedle hlavního trenéra propustil i všechny tři jeho asistenty. Do angažování nového kouče povede mužstvo realizační tým rezervního mužstva. Der Zakarian působil v Brestu od loňského června a měl smlouvu na tři roky. V minulé sezoně skončili jeho svěřenci ve dvacetičlenné lize jedenáctí.

V Ligue 1 přišel Der Zakarian o místo jako druhý kouč. Už o víkendu u fotbalistů Lyonu skončil Peter Bosz a nahradil ho mistr světa a Evropy Laurent Blanc.