Argentina - Paraguay 1:1Argentina ztratila body s Paraguayí i zraněného Palaciose

Buenos Aires

Fotbalisté Argentiny ztratili v kvalifikaci o světový šampionát doma body s Paraguayí po remíze 1:1. V 58. minutě se sice ještě prosadil kapitán Lionel Messi, ale gól nebyl na základě pokynu videorozhodčího uznán kvůli faulu. Navíc přišli domácí o záložníka Ezequiela Palaciose, jenž skončil se zraněním páteře v nemocnici.

Faulovaná argentiská hvězda Lionel Messi.

Argentina neprohrála ani desátý zápas v řadě a po třech kolech jihoamerické kvalifikace vede neúplnou tabulku se sedmi body. Naposledy prohrála loni v červenci s Brazílií. Ve čtvrtek v Buenos Aires ale od 21. minuty ztrácela, poté co Ángel Romero proměnil penaltu. Ještě do pauzy vyrovnal po rohu Nicolás González.

V 58. minutě se prosadil Messi, ale radost sebral argentinským fotbalistům videorozhodčí. Kouč Lionel Scaloni měl zlost. "Myslím, že musí existovat způsob, jak sjednotit témata VAR. Nemluvím o dobré nebo špatné víře, ale o sjednocení kritérií," řekl.

Rozhodčí Raphael Claus a Argentinec Lionel Messi.

Rozzuřený Messi si po utkání šel s arbitrem také vše vyříkat a rozhodně si nebral servítky. "Dvakrát jsi nás po...l," cituje naštvanou argentinskou hvězdu Mundo Deportivo.

Palacios skončil v nemocnici poté, co jej Romero při souboji ve vzduchu oběma koleny tvrdě zasáhl do zad. Záložník Leverkusenu má zlomené tři příčné výběžky obratlů v bederní páteři a nezahraje si podle prvních odhadů tři měsíce. Uvedl to jeho německý klub. Palacios přijde mimo jiné o prosincový zápas se Slavií v Evropské lize..