Hlavní obsah

Mexický útočník Hernández bude i nadále hrát v MLS za Los Angeles

Mexický fotbalista Javier Hernández bude i v příští sezoně MLS hrát za Los Angeles Galaxy. Bývalý útočník Manchesteru United nebo Realu Madrid splnil podmínky pro automatické prodloužení smlouvy.

Foto: Profimedia.cz

Javier Hernández bude i v příští sezoně MLS hrát za Los Angeles Galaxy

Článek

Čtyřiatřicetiletý Hernández přišel do kalifornského celku v lednu 2020 a podepsal tříletý kontrakt s ročním příjmem šest milionů dolarů, což z něj tehdy udělalo nejlépe placeného hráče zámořské ligy.

Součástí smlouvy byla i klauzule, že pokud v posledním ročníku před vypršením smlouvy nastřílí alespoň 11 branek a odehraje 60 procent minut, bude v Los Angeles automaticky pokračovat.

Podmínku Hernández bez potíží splnil, když v aktuální sezoně dosud dal 17 branek a odehrál 2446 minut. Dvojnásobný vítěz Premier League za Galaxy celkem v MLS odehrál 62 zápasů a dal 35 gólů.

Související témata: