Hlavní obsah

Na titul nedosáhl, teď se loučí. Krmenčík dává exotickému angažmá sbohem

31. 5. 2023 11:44

Působení českého útočníka Michaela Krmenčíka v indonéské nejvyšší soutěži v dresu týmu Persija Jakarta je u konce. Třicetiletý reprezentant byl přitom ještě před necelým měsícem na vážkách, jakým směrem se bude jeho kariéra ubírat. Oficialitu odchodu z druhého týmu loňské sezony teď fotbalista potvrdil na svých sociálních sítích.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Michael Krmenčík během tréninku fotbalové reprezentace. Archivní foto

Článek

„Díky za vše. Mé kroky v tomhle klubu jsou u konce. Byla to skvělá sezona," rozplýval se Krmenčík na sociálních sítích, kde potvrdil odchod z klubu vedeného německým trenérem Thomasem Dollem. „Tohle je fotbalový život, něco hezkého končí a něco krásnějšího začíná."

Třicetiletý Krmenčík oblékal dres Persije Jakarty jedinou sezonu, během které dokázal v lize nasázet deset branek z celkových dvaadvaceti zápasů. S týmem sice na mistrovský titul nedosáhl, přesto si nové zkušenosti váží. „Indonésie mě naučila vážit si lidí, jídla a zdraví. Potkal jsem tolik úžasných lidí a mnohem víc," popisuje.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Michael_Krmencik_official (@krmelec_11)

Bývalý forvard Plzně či Slavie si působení v jihovýchodní Asii pochvaloval i v nedávném rozhovoru pro Sport.cz po skončení sezony. „V Jakartě jsem si uvědomil, že fotbal miluju. Je mi třicet, chci dokázat sobě i blízkým, že za to ještě umím vzít a že góly pořád umím střílet. Rok v Indonésii byl nádherný, dal mi hodně," líčil s nadšením vytáhlý útočník.

V té době ale byl ještě na vážkách, zda v Indonésii zůstat. „Věc se bude teprve řešit," řekl tehdy s tím, že odchod do Indonésie kvitoval i z důvodu, aby na něj česká média zapomněla. „Za poslední sezony se toho kolem mě událo v Česku hodně, moje jméno vláčela média každý druhý den. Potřeboval jsem si od toho všeho odpočinout," přiznává upřímně.

Nyní je tedy na volné noze a v nejbližších dnech či týdnech se odhalí, jakým směrem svou fotbalovou kariéru dál povede. Podle svých slov by se nebránil návratu do Evropy.

V podcastu Bodlo Kúdela otevřeně vypráví o Indonésii, trestu od UEFA i konci ve SlaviiVideo: Sport.cz

V Indonésii naopak bude i nadále pokračovat Krmenčíkův již bývalý spoluhráč Ondřej Kúdela, který o pestrém roce v exotické destinaci rovněž povídal v podcastu Bodlo na Sport.cz.

Reklama

Související témata:
  2 : 3 Tiraspol - Slavia 2 : 3 dohráno
20231130T21 : 00:00+0100
Tiraspol vs. Slavia
Tiraspol vs. Slavia
Tiraspol
Slavia
  0 : 1 Ballkani - Plzeň 0 : 1 dohráno
20231130T18 : 45:00+0100
Ballkani vs. Plzeň
Ballkani vs. Plzeň
Ballkani
Plzeň
  1 : 0 Sparta - Real Betis 1 : 0 dohráno
20231130T18 : 45:00+0100
Sparta vs. Real Betis
Sparta vs. Real Betis
Sparta
Real Betis
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •