Škorpiónem do finále! Protinožci oslavují spektakulární trefu

Newcastle

Australský fotbal zrovna neválcuje světové žebříčky a hitparády, ale krásné góly v něm padají. Nevěříte? Pak se podívejte na video s gólem, který ozdobil semifinále play off. Záložník Riley McGree vystřihl hned za hranicí šestnáctky patičku za tělem, klasického škorpióna. Spektakulární trefou dokonale zmrazil soupeře, a naopak rozžhavil nadšené diváky.

Škorpion z Austrálie

Newcastle Jets nezačali bitvu o finále dobře. Po poločase prohrávali s Melbourne City 0:1. V 57. minutě ovšem přišel skvostný okamžik, který obletěl svět. Venezuelan Vargas dloubl přihrávku do šestnáctky a Riley McGree těsně za její hranicí uklidil míč do brány tak efektně a geniálně, že se po něm gólman jen bezmocně ohlédl.

Domácí nakonec zápas otočili na 2:1 a ve finále si zahrají proti Melbourne Victory.