Švédsko - Belgie 1:0Švédské fotbalistky po gólu v nastavení postoupily do semifinále ME

Fotbalistky Švédska porazily gólem v posledních sekundách řádné hrací doby ve čtvrtfinále mistrovství Evropy 1:0 Belgii. V úterním semifinále se stříbrné olympijské medailistky střetnou s pořadatelskou Anglií.

Švédka Stina Blacksteniusová ve čtvrtfinále ME proti Belgii.

Zápas rozhodla v druhé nastavené minutě obránkyně Linda Sembrantová. Favorizované Švédky do té doby marně dobývaly branku belgického outsidera, jenž hrál poprvé v historii vyřazovací zápas na velkém turnaji.

Švédky se poprvé radovaly z gólu ve 24. minutě, ale trefa Stiny Blacksteniusové nebyla na základě VAR uznána kvůli milimetrovému ofsajdu. Po prvním poločase vedly Seveřanky 15:1 na střely, ale svou dominanci potvrdily až v čase 90.+2 díky dorážce Sembrantové z malého vápna po rohu.

Čtvrtfinálový program šampionátu zakončí v sobotu duel Francie - Nizozemsko, vítěz se střetne ve středu s Německem.