Pořádný kopec smůly si v kvalifikačním utkání o postup na Asijský pohár vybrali fotbalisté Iráku. Na hřišti lídra skupiny C Saúdské Arábie trefili tři tyče během pouhých dvaceti sekund a zápas nakonec prohráli 1:2.

Tři tyče během dvaceti sekund.

Domácí Saúdové vedli po trefě Al Jassima 1:0. Těsně před přestávkou ale u nich stáli snad všichni svatí. Nejprve Iráčané orazítkovali z přímého volného kopu břevno. Z pokračující akce pak vypálil Amjad Kalaf, trefil levou tyč, od níž se balón biliárovým způsobem odrazil do druhé tyče a následně ven z brány.

Irácký fotbalový tým, kterému se přezdívá Lvi z Mezopotámie, sice nakonec stav přece jen srovnal, bodového zisku se ale nedočkal. V 60. minutě rozhodl o výhře domácích Al Shamrani.

Saúdskou Arábii posunul tento výsledek na závěrečný turnaj, který se bude konat příští rok v Austrálii. Irák ještě živí naději na druhé postupové místo.