Mexico City

Rafael Figueroa, obránce celku Santos Laguna, vykouzlil v semifinálovém utkání play off mexické fotbalové ligy proti týmu Cruz Azul úsměvný vlastní gól. Tedy z pohledu nezaujatých diváků či fanoušků hostujícího mužstva, Figuerovi do smíchu určitě nebylo. Jeho lob do vlastní sítě završil černý den Santosu, který zápas prohrál 0:3.

Parádní vlastenec v mexické lize

Hosté vedli v utkání už 2:0 po trefách Gerarda Florese a Pabla Barrery z prvního poločasu, když si v 89. minutě naběhl za domácí obranu střídající Vela. Dlouhý nákop sice nedokázal zcela ideálně zkrotit, ale dobíhající Figueroa to zařídil za něho: ve snaze odvrátit hrozící nebezpečí zasáhl levačkou tak nešťastně, že se míč elegantním obloukem přenesl přes vyběhnuvšího brankáře Sancheze a zapadl do sítě.

Nešťastník Figueroa by se raději neviděl, svoji chybu už navíc neměl ani šanci odčinit, protože sudí o chvíli později zápas ukončil. Vyhlídky Santosu na postup jsou tak před odvetou mizivé.