Hlavní obsah

Žena, která obvinila Alvese ze sexuálního napadení, nechce finanční odškodnění

23. 1. 2023 17:33

Žena, která obvinila brazilskou fotbalovou hvězdu Daniho Alvese ze sexuálního napadení, po něm nebude vymáhat finanční odškodnění. Španělskému listu El País to řekl lidé blízcí vyšetřování. Třiadvacetileté ženě jde prý jen o to, aby si devětatřicetiletý hráč odpykal trest ve vězení.

Foto: @English_AS, Twitter

Bývalý kapitán brazilské reprezentace Dani AlvesFoto: @English_AS, Twitter

Článek

Alvese zadržela v pátek policie a po soudním slyšení ho umístila do vazby. Bývalý obránce Barcelony podle rozhlasové stanice Cadena Ser požádal o víkendu o možnost vypovídat před soudcem znovu, protože by chtěl svou verzi událostí změnit. Soudce ho v pátek odmítl propustit na kauci.

Dnes byl Alves z bezpečnostních důvodů přemístěn do jiné vazební věznice. Nové zařízení je podle vyjádření katalánských úřadů rozčleněno na menší jednotky, v nichž je jednodušší zajistit zadrženým, mezi nimiž jsou jak už odsouzení, tak teprve vazebně stíhaní, bezpečné podmínky.

Nejmenovaná žena obvinila Alvese, že ji na konci prosince při návštěvě nočního klubu v Barceloně proti její vůli osahával pod spodním prádlem. Fotbalista jakékoliv provinění odmítl s tím, že ženu vůbec nezná.

Během své bohaté a dlouhé kariéry získal Alves 42 fotbalových trofejí. S Barcelonou vybojoval šest titulů a třikrát vyhrál Ligu mistrů. Za sebou má také angažmá v Seville, Juventusu, Paris St. Germain nebo Sao Paulu.

Za brazilskou reprezentaci odehrál 126 utkání. Předloni získal olympijské zlato v Tokiu a loni v Kataru se zúčastnil potřetí mistrovství světa. Po vypuknutí současného skandálu přišel o angažmá v mexickém klubu UNAM Pumas.

Reklama

Související témata: