Slavia - Sparta 2:3 PPSparta zvládla první derby, z penalty rozhodl Karabec

První derby tohoto týdne zvládla lépe Sparta, která vyplenila Eden. Letenští ve čtvrtfinále fotbalového domácího MOL Cupu porazili Slavii 3:2 po prodloužení a v podstatně radostnější náladě půjdou do nedělního ligového derby. Duel rozhodl ve 114. minutě z penalty Karabec. V neděli se hraje na Spartě.

Sparta v prodloužení dovršila obrat v derby. Ve čtvrtfinále MOL Cupu porazila Slavii 3:2Video: Sport.cz

Emoce pracovaly, ale vše se odehrávalo v mezích. Závěr byl ale hektický a divoký. Karabec už ve druhé části prodloužení postupoval s míčem a centroval. Balon klepnul o ruku domácího Vlčka. Sudí Rouček nejprve situaci nepostřehl, sparťané protestovali a mladý rozhodčí byl nakonec povolán kolegy od VAR, aby si šel situaci prohlédnout na video. Poté nařídil penaltu a Karabec ji proměnil.

Slavia se pak ještě zoufale hnala za vyrovnáním, ale marně. V poslední šanci střílel Tijani z přímého volného kopu vysoko nad bránu. Pak byl ještě vyloučen sparťan Zelený. Domácí se ale mohli zlobit hlavně na sebe. Přišli o dvoubrankové vedení.

Na něm měl velkou zásluhu útočník Chytil, byť ani jednu branku nedal. Ovšem v 39. minutě zpracoval výkop od gólmana Mandouse, obhodil si Sörensena a vyslal do úniku Schranze, jenž prostřelil brankáře Vorla. V 47. minutě zase Chytil výborně potáhl míč a následnou Masopustovu střelu dorazil do sítě Diouf.

Jenže Sparta se nevzdala a šturmovala za obratem. Zaskvěl se nigerijský útočník Olatunji, který se dvakrát trefil a nasměroval zápas do prodloužení. Nejprve v 55. minutě využil rychlé přihrávky od Tuciho a zaváhání slávistického stopera Ogbua, za patnáct minut uklidil do sítě odražený míč po centru Preciada. Utkání pak dospělo do prodloužení, kde byli úspěšnější hosté. Jsou tak v semifinále domácího poháru, Slavia naději na tuhle trofej ztratila.

Čtvrtfinále českého fotbalového poháru MOL Cupu:
Slavia Praha - Sparta Praha 2:3 po prodl. (2:2, 1:0)
Branky: 39. Schranz, 47. Diouf - 55. a 70. Olatunji, 114. Karabec z pen. Rozhodčí: Rouček - Paták, Caletka - Starý (video). ŽK: Holeš, Masopust, Bořil - Preciado, Kuchta, Karabec, Vitík, Zelený, Vorel. ČK: 120.+7 Zelený. Diváci: 19 223.
Slavia: Mandous - Holeš (89. Vlček), Ogbu, Zima - Douděra (106. Tomič), Masopust (70. Ševčík), Oscar, Diouf - Schranz (70. Provod), Wallem (78. Tijani) - Chytil. Trenér: Trpišovský.
Sparta: Vorel - Sörensen (112. Vitík), Panák, Krejčí (103. Karabec) - Preciado (71. Sadílek), Laci (71. Solbakken), Kairinen, Ryneš - Tuci (58. Zelený), Birmančevič (58. Kuchta) - Olatunji. Trenér: Priske.