Zlín - Liberec 2:1 PPZlín uspěl v prodloužení a v poháru je mezi čtyřmi nejlepšími

Fotbalisté Zlína zvítězili ve čtvrtfinále domácího poháru nad Libercem 2:1 po prodloužení a po šesti letech postoupili mezi čtyři nejlepší celky MOL Cupu. „Ševce“ poslal do vedení v 11. minutě Tomáš Schánělec. Slovan hrál od 45. minuty bez vyloučeného Mohameda Doumbii, přesto v 83. minutě srovnal po hlavičce Maria Purzitidise. O výhře domácích rozhodl hned v úvodu prodloužení Jakub Janetzký. Jeho tým postup uhájil, i když také dohrával v deseti bez vyloučeného Dominika Simerského. Liberec se stejně jako vloni rozloučil s pohárem ve čtvrtfinále.

Zlínská radost při utkání s Libercem.

Zlínští se dozvědí svého semifinálového soupeře při pátečním losu. Už v neděli se mezi čtyři nejlepší probojovala druholigová Opava po výhře nad Duklou. Úterní zápas mezi Jabloncem a Plzní byl kvůli mlze odložen a hrát se bude až 2. dubna. Posledním semifinalistou se stane vítěz pražského derby mezi Slavií a Spartou, které začalo o hodinu později než duel ve Zlíně.

Trenéři obou celků udělali oproti víkendovým ligovým zápasům pět změn v základní sestavě. Lépe se s tím vypořádali domácí a už v 11. minutě šli do vedení. Černín poslal ideální pas za libereckou obranu na Schánělce, který obstřelil Vliegena a zaznamenal první soutěžní gól ve zlínském dresu po zimním příchodu na hostování ze Sparty.

„Ševci“ byli i v dalším průběhu první půle aktivnější a lepším pohybem a dobrou kombinací se dostávali častěji před Vliegena. Blízko k druhému gólu byl Načkebija, ale z 20 metrů trefil jen tyč. Pozici Zlína před druhým poločasem ještě posílilo vyloučení Doumbii ve 45. minutě. Liberecký záložník nejprve šlápl na ruku Slončíkovi a po odpískání pak nesportovně kopl míč zblízka do Janetzkého.

Liberec po změně stran i v deseti musel útočit, čímž se domácím otevíraly brejkové možnosti. Slončíkovi vytáhl takřka gólovou hlavičku Vliegen a druhou branku poté nepřidal ani Holík po brejku.

Slovan vycítil šanci, dostal soupeře pod tlak a šel si za vyrovnáním. V 68. minutě byl k němu blízko střídající Tupta, jehož vychytal Dostál. Kýženýho gólu se oslabení hosté dočkali v 83. minutě, kdy se po rohovém kopu hlavičkou s pomocí tyče prosadil Purzitidis.

V prodloužení se hned z prvního útoku dočkali gólu domácí. Po akci Cedidly a Simerského se zblízka prosadil Janetzký. Vzápětí šel i Zlín do deseti, když červenou kartu dostal po druhém napomínání Simerský. To opět povzbudilo hosty k náporu, Mikula se ale neprosadil a čtrnáctý tým prvoligové tabulky už postup uhájil.

Čtvrtfinále českého fotbalového poháru MOL Cupu:
FC Zlín - Slovan Liberec 2:1 po prodl. (1:1, 1:0)
Branky: 11. Schánělec, 91. Janetzký - 83. Purzitidis. Rozhodčí: Zaoral - Nádvorník, Antoníček - Volek (video). ŽK: Nombil, Schánělec, Simerský, Vukadinovič, Pidro - Žambůrek, Chaluš, Kozel (trenér). ČK: 95. Simerský - 45. Doumbia. Diváci: 2466.
Zlín: Dostál - Fantiš (88. Simerský), Černín, Didiba, Bartošák - Nombil, Janetzký (113. Pidro) - Holík (68. Vukadinovič), Slončík (75. Bužek), Načkebija (75. Cedidla) - Schánělec (68. Ikugar). Trenér: Červenka
Liberec: Vliegen - Mikula, Prebsl (61. Varfolomejev), Purzitidis - Ghali (71. Penner), Doumbia, Žambůrek, Preisler (105. Fukala) - Horský (46. Chaluš), Višinský (76. Rabušic) - Kulenovič (61. Tupta). Trenér: Kozel.