Sparta z penalty v prodloužení dovršila obrat v derby a postupuje. V semifinále je i Zlín

Fotbalový MOL Cup poznal ve středu další dva semifinalisty. Tahákem čtvrtfinálových bojů bylo pražské derby mezi Slavií a Spartou (2:3 PP). V přídavku si zajistil postup i  Zlín (2:1 PP s Libercem).

Sparta v prodloužení dovršila obrat v derby. Ve čtvrtfinále MOL Cupu porazila Slavii 3:2Video: Sport.cz

Fotbalisté Sparty postupují, i když prohrávali 0:2. Domácí poslali v souboji loňských finalistů MOL Cupu do dvougólového vedení Ivan Schranz a El Hadji Malick Diouf, ale mezi 55. až 70. minutou srovnal Victor Olatunji.

V prodloužení pak ve 114. minutě dokonal z penalty obrat Adam Karabec. V nastavení prodloužení byl vyloučen jiný střídající sparťan Jaroslav Zelený.

Derby nabídlo reprízu finále z minulé sezony, v němž Slavia na stadionu Sparty zvítězila 2:0. Týmy se utkaly v domácím poháru ve čtvrtém ročníku po sobě. Obě mužstva nastoupila téměř v nejsilnějších možných sestavách. Také třetí utkání Sparty v této sezoně MOL Cupu odchytal místo jedničky Vindahla Vorel, její nejlepší střelec v sezoně Haraslín vůbec nebyl v zápasové nominaci.

Pražská „S“ se znovu utkají už v neděli v lize, kde úřadující mistr Sparta bude před Slavií hájit čtyřbodový náskok v čele tabulky. Letenští si zahrají semifinále poháru pošesté za sebou.

Zlínští postoupili do semifinále po šesti letech. „Ševce“ poslal do vedení v 11. minutě Tomáš Schánělec. Slovan hrál od 45. minuty bez vyloučeného Mohameda Doumbii, přesto v 83. minutě srovnal po hlavičce Maria Purzitidise. O výhře domácích rozhodl hned v úvodu prodloužení Jakub Janetzký. Jeho tým postup uhájil, i když také dohrával v deseti bez vyloučeného Dominika Simerského. Liberec se stejně jako vloni rozloučil s pohárem ve čtvrtfinále.

Zlínští i Sparta se dozvědí svého semifinálového soupeře při pátečním losu. Už v neděli se mezi čtyři nejlepší probojovala druholigová Opava po výhře nad Duklou. Úterní zápas mezi Jabloncem a Plzní byl kvůli mlze odložen a hrát se bude až 2. dubna.

Čtvrtfinále MOL Cupu:
FC Zlín - Slovan Liberec 2:1 po prodl. (1:1, 1:0)
Branky: 11. Schánělec, 91. Janetzký - 83. Purzitidis. Rozhodčí: Zaoral - Nádvorník, Antoníček - Volek (video). ŽK: Nombil, Schánělec, Simerský, Vukadinovič, Pidro - Žambůrek, Chaluš, Kozel (trenér). ČK: 95. Simerský - 45. Doumbia. Diváci: 2466
Zlín: Dostál - Fantiš (88. Simerský), Černín, Didiba, Bartošák - Nombil, Janetzký (113. Pidro) - Holík (68. Vukadinovič), Slončík (75. Bužek), Načkebija (75. Cedidla) - Schánělec (68. Ikugar). Trenér: Červenka
Liberec: Vliegen - Mikula, Prebsl (61. Varfolomejev), Purzitidis - Ghali (71. Penner), Doumbia, Žambůrek, Preisler (105. Fukala) - Horský (46. Chaluš), Višinský (76. Rabušic) - Kulenovič (61. Tupta). Trenér: Kozel.
Slavia Praha - Sparta Praha 2:3 po prodl. (2:2, 1:0)
Branky: 39. Schranz, 47. Diouf - 55. a 70. Olatunji, 114. Karabec z pen. Rozhodčí: Rouček - Paták, Caletka - Starý (video). ŽK: Holeš, Masopust, Bořil - Preciado, Kuchta, Karabec, Vitík, Zelený, Vorel. ČK: 120.+7 Zelený. Diváci: 19.223
Slavia: Mandous - Holeš (89. Vlček), Ogbu, Zima - Douděra (106. Tomič), Masopust (70. Ševčík), Oscar, Diouf - Schranz (70. Provod), Wallem (78. Tijani) - Chytil. Trenér: Trpišovský
Sparta: Vorel - Sörensen (112. Vitík), Panák, Krejčí (103. Karabec) - Preciado (71. Sadílek), Laci (71. Solbakken), Kairinen, Ryneš - Tuci (58. Zelený), Birmančevič (58. Kuchta) - Olatunji. Trenér: Priske