Leeds - Arsenal 1:4Arsenal si upevnil čtvrté místo v anglické lize

Fotbalisté Arsenalu v anglické lize zvítězili 4:1 na hřišti Leedsu a upevnili si čtvrté místo v tabulce. Dva góly hostů vstřelil Gabriel Martinelli. Zbývajících pět dnešních utkání 18. kola Premier League bylo odloženo kvůli rozšíření nákazy koronavirem v týmech.

Emile Smith Rowe z Arsenalu se raduje se spoluhráči z gólu proti Leedsu.

Martinelli otevřel skóre v 16. minutě a za čtvrt hodiny se prosadil znovu. Brazilský útočník v anglické lize poprvé vstřelil dva góly v jednom utkání. Vydařený první poločas Arsenalu korunoval krátce před pauzou Saka třetím zásahem.

Leeds duel lehce zdramatizoval čtvrt hodiny před koncem, kdy Raphinha snížil z pokutového kopu, poslední slovo však měl Smith Rowe v 84. minutě. "Kanonýři" potřetí za sebou naplno bodovali, naopak domácí v součtu s debaklem 0:7 od mistrovského Manchesteru City potřetí v řadě prohráli a jsou na 16. příčce.

Anglická fotbalová liga - 18. kolo:
Leeds - Arsenal 1:4 (75. Raphinha z pen. - 16. a 28. Martinelli, 42. Saka, 84. Smith Rowe)
Utkání Manchester United - Brighton, Aston Villa - Burnley, Southampton - Brentford, Watford - Crystal Palace a West Ham United - Norwich byla odložena kvůli koronaviru.