Arsenal - Southampton 3:3Čiré zoufalství. Arsenal neporazil ani Southampton a může přijít o vedení

Fotbalisté Arsenalu dvěma góly v závěru vybojovali v pátek alespoň remízu 3:3 s posledním Southamptonem, v anglické lize však můžou přijít o první místo. "Kanonýři" po třetím nerozhodném výsledku po sobě vedou tabulku o pět bodů před Manchesterem City, obhájce titulu má však dvě utkání k dobru.

Zoufalství fotbalistů Arsenalu - dole Gabriel, vpravo Martin Odegaard - při utkání se Southamptonem.

Arsenalu vůbec nevyšel už úvod zápasu 32. kola a po 27 vteřinách inkasoval, když se trefil Alcaraz. Tým trenéra Artety obdržel doma obě nejrychlejší branky v této ligové sezoně, v březnu na Emirates Stadium dokonce v deváté sekundě skóroval Bournemouth.

Ve 14. minutě zvýšil na rozdíl dvou gólů někdejší dlouholetý hráč Arsenalu Walcott. Brzy poté snížil Martinelli, střídající Čaleta-Car však po změně stran vrátil "Svatým" dvoubrankový náskok.

Zklamání ve tváři obránce Arsenalu Gabriela po remíze se Southamptonem.

Londýnský celek mezi 88. až 90. minutou vyrovnal zásluhou Ödegaarda a Saky. V nastavení dokonce sahal po nevídaném obratu, střídající Trossard ale napálil břevno. Southampton nevyhrál sedmé kolo po sobě a od první nesestupové příčky ho dělí tři body.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo
Arsenal - Southampton 3:3 (20. Martinelli, 88. Ödegaard, 90. Saka - 1. Alcaraz, 14. Walcott, 66. Čaleta-Car).