Hlavní obsah

Excelentní výkon, řekl kouč Manchesteru City Guardiola po vítězství v derby

7. 3. 2022 10:05

Za excelentní označil trenér fotbalistů Manchester City Pep Guardiola výkon svých svěřenců v nedělním utkání anglické ligy proti městskému rivalovi Manchesteru United. "Citizens" ovládli doma derby 4:1 a španělský kouč ocenil neustávající hlad hráčů po úspěších. Úřadující šampion Premier League opět zvýšil svůj náskok v čele neúplné tabulky před Liverpoolem na šest bodů. Liverpool má ale zápas k dobru.

Foto: Craig Brough, Reuters

Pep Guardiola byl s výkonem svých svěřenců spokojenFoto: Craig Brough, Reuters

Článek

"Byl to od nás excelentní výkon. Já sám jsem největší kritik našeho týmu, ale musím říct, že jsme ve druhé půli hráli opravdu dobře," citoval Guardiolu klubový web.

Lídra anglické Premier League poslal do vedení po pěti minutách hry Kevin de Bruyne. Hráči United sice vyrovnali zásluhou Jadona Sancha, ale belgický záložník De Bruyne vrátil ještě v úvodní půlhodině svému týmu vedení. Ve druhé části přidal další dvě trefy Rijád Mahriz. "Citizens" svého soupeře přestříleli v poměru 24:5.

"V první půli jsme se snažili ladit naši sestavu, ale nemyslím, že by nám to způsobilo problémy. Od úvodní minuty druhé půle jsme cítili, že máme zápas ve svých rukou. Hráli jsme přesně v takovém rytmu, v jakém potřebujeme," uvedl Guardiola.

Manchester United, který je v lize pátý, se musel obejít bez zraněného Cristiana Ronalda. "Rudí ďáblové" nevyhráli v soutěži podruhé za sebou. "Hráli jsme proti jednomu z nejlepších týmů na světě. Byl to těžký zápas, který ukázal, jak velký rozdíl mezi námi je. Máme před sebou ještě dlouhou cestu, abychom tu mezeru odstranili," konstatoval trenér Ralf Rangnick, jenž absolvoval první městské derby na lavičce Manchesteru United.

Obhájci titulu vyhráli v soutěži šestnáctý z posledních 18 zápasů. "Pro mě jako trenéra je největší úspěch to, jak po těch třech titulech z posledních čtyř let pořád pokračujeme a vyhráváme. Občas vás to může zmást nebo si můžete myslet, že jste někým, kým nejste. My jsme ale stále pokorní a daří se nám držet nahoře," řekl Guardiola.

Před druhým Liverpoolem, který má zápas k dobru, má jeho tým náskok šesti bodů. "Je to asi nejtěžší soupeř, se kterým jsem během své trenérské kariéry setkal. Bojovat proti nim a získávat v souboji s nimi trofeje a tituly je největší úspěch, jakého jsem kdy v kariéře dosáhl," dodal Guardiola.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •