Hrůza, z níž bolely oči i slepce. Arsenal zase ztrapnil soupeře a vyhnal diváky

Kam přijedou, tam způsobí zkázu. Fotbalisté Arsenal vytvořili rekord, při němž jako první v dějinách Premier League dokázali ve třech po sobě jdoucích venkovních duelech zvítězit s minimálně pětibrankovým rozdílem. Po kanonádách 6:0 a 5:0 v pondělí večer znemožnili Sheffield United 6:0. „Snad nikdy jsem neviděl, že někdo odehrál tak mizerný poločas,“ zkritizoval domácí expert Jamie Carragher.

Momentka z pondělního utkání Arsenalu na hřišti Sheffieldu. Debakl domácích už pozorují prořídlé tribuny.

Po 15 minutách 0:3. Za dalších 10 minut další gól v síti domácích. Ve 39. minutě už svítilo na ukazateli skóre 0:5.

„Dost se tím trápím,“ přiznal kouč Sheffieldu Chris Wilder. „A jak znám naše fanoušky, musí na tom být stejně.“

Ti nebývalou pondělní nálož nevydrželi a už po půl hodině začali mizet ze stadionu. Všímaví diváci u televizních obrazovek postřehli, že tribuny opouští i divák se slepeckou holí se svým doprovodem. Momentka se stala hitem sociálních sítí.

Tak moc musely příznivce Sheffielu bolet oči…

„Byla to ostuda,“ tepal bývalý obránce a dnes expert Sky Sports Carragher. „Kdyby hrál Arsenal FA Cup se soupeřem z nižší soutěže, takhle by to nevypadalo. Výsledek 5:0 po půli mi přijde v Premier League neakceptovatelný!“

Po změně stran inkasovali domácí ještě jednou. Druhou půli už sledovala poloprázdná protilehlá tribuna, na stadionu zůstali především srdcaři a příznivci Arsenalu.

Mimochodem, Gunners nevyhnali fanoušky soupeře za poslední dobu poprvé. V polovině února podobně rozstříleli West Ham 6:0, což způsobilo hromadný exodus diváků ještě před poločasem.

Arsenal jen dokazuje, jakou má formu.

Od ledna v Premier League jen vítězí. Čtyři poslední výhry zvládl s bilancí 21:1. Jen dva body ztrácí na vedoucí Liverpool.

„Víme, co chceme dokázat,“ lebedil si kouč Arsenalu Mikel Arteta po demolici. „Se začátkem zápasu nemůžeme být spokojenější. Skvělý zápas, ve kterém jsme byli agresivní a pozitivní. Ukázali jsme kvalitu.“

Naopak Sheffield předvedl, že v nejluxusnější fotbalové soutěži světa nemá co pohledávat.

Ze 27 kol vyhrál jen třikrát. Se 13 body zůstává v tabulce odříznutý na posledním místě, děsivé skóre 22:72.

„S kolegy musíme vymyslet, co budeme dál dělat,“ zoufal si kouč Wilder. „Je naprosto nepřijatelné mít doma takové výsledky.“

I Sheffield United si po pondělku připsal jeden smutný rekord. V anglické lize se stalo poprvé, že by některý z týmů prohrál čtyři domácí zápasy po sobě, při nichž by vždy inkasoval minimálně pět gólů.

United může chlácholit snad jen to, že poslední trapas už neviděl plný stadion. Lidi prostě odešli.