Liverpool - Wolves 1:0Liverpool si poradil s Wolverhamptonem, Chelsea zdolala Arsenal

Fotbalisté Liverpoolu ve 20. kole anglické ligy doma porazili Wolverhampton 1:0 a tabulku dál vedou o 13 bodů před druhým Leicesterem, navíc mají utkání k dobru. Chelsea zvítězila v londýnském derby na stadionu Arsenalu 2:1 díky obratu v závěrečné desetiminutovce a upevnila si čtvrté místo. Domácí nevyhráli ani ve druhém zápase pod novým trenérem Mikelem Artetou a jsou dvanáctí. Obhájce titulu Manchester City na svém hřišti porazil nováčka Sheffield 2:0 a ze třetí příčky ztrácí na Reds 14 bodů.

Pálí liverpoolský Trent Alexander-Arnold.

Liverpool poslal do vedení ve 42. minutě Sadio Mané. Branka nejdříve nebyla uznána kvůli ruce nahrávajícího Adama Lallany, ale videozáznam odhalil, že domácí záložník při zpracování míče zahrál ramenem v souladu s pravidly.

Také na druhé straně videorozhodčí opravil původní verdikt hlavního sudího Anthonyho Taylora, vyrovnávací gól Pedra Neta z nastavení první půle však tentokrát neplatil kvůli milimetrovému ofsajdu Jonnyho.

Diogo Jota z Wolverhamptonu střílí na branku Alissona Beckera z Liverpoolu.

Po změně stran už se skóre vyrovnaného duelu nezměnilo. Liverpool si připsal desátou ligovou výhru za sebou a doma je neporažen v posledních 50 zápasech anglické nejvyšší soutěže.

Arsenal začal dobře a ve 13. minutě otevřel skóre Pierre-Emerick Aubameyang hlavičkou z rohu. Domácí, kteří při Artetově premiéře na lavičce ve čtvrtek remizovali 1:1 v Bournemouthu, byli v prvním poločase lepší, ale pojišťovací branku nepřidali.

Svěřencům kouče Franka Lamparda patřil závěr. Nejprve jim pomohl velkou chybou gólman Bernd Leno, jenž v 83. minutě podběhl přímý kop Masona Mounta a střídající Jorginho snadno doklepl míč do prázdné branky. Za čtyři minuty dokonal obrat nejlepší střelec Chelsea Tammy Abraham po spolupráci s Willianem.

Jediný gól Arsenalu v derby s Chelsea vstřelil Pierre-Emerick Aubameyang.

"První půlhodinu jsme byli hrozní, pomalí, letargičtí, nervózní. Dali jsme Arsenalu všechno, co chtěli. Druhý poločas jsme dominovali. Nebylo to taktikou, ale odvahou a touhou," řekl Lampard novinářům.

Trápící se Arsenal zvítězil v jediném z posledních 12 utkání Premier League. Doma prohrál již čtyři soutěžní zápasy v řadě, což se mu stalo poprvé od roku 1959.

Jorginho z Chelsea po chybě brankáře Arsenalu vyrovnává na 1:1.

V utkání Manchester City - Sheffield sice Lys Mousset ve 29. minutě poslal United do vedení, ale gól neplatil kvůli dalšímu zásahu VAR a těsnému ofsajdu. City začali lépe druhý poločas a v 52. minutě se trefil Sergio Agüero. Desátý ligový zásah v ročníku argentinskému kanonýrovi připravil Kevin De Bruyne, který krátce před koncem pojistil domácí vedení druhou brankou.

Manchesterský tým tak částečně napravil páteční prohru 2:3 s Wolverhamptonem, po níž se trenér Pep Guardiola vzdal naděje na obhajobu titulu. Dnešním vítězstvím navíc španělský trenér dosáhl na 100. výhru v Premier League, k čemuž potřeboval jen 134 zápasů, což je nový rekord soutěže.