Liverpool - Wolves 1:0Liverpool si poradil s Wolverhamptonem, Chelsea zdolala Arsenal

29. 12. 2019 17:01Aktualizováno 29. 12. 2019 19:32

Fotbalisté Liverpoolu ve 20. kole anglické ligy doma porazili Wolverhampton 1:0 a tabulku dál vedou o 13 bodů před druhým Leicesterem, navíc mají utkání k dobru. Chelsea zvítězila v londýnském derby na stadionu Arsenalu 2:1 díky obratu v závěrečné desetiminutovce a upevnila si čtvrté místo. Domácí nevyhráli ani ve druhém zápase pod novým trenérem Mikelem Artetou a jsou dvanáctí. Obhájce titulu Manchester City na svém hřišti porazil nováčka Sheffield 2:0 a ze třetí příčky ztrácí na Reds 14 bodů.

Pálí liverpoolský Trent Alexander-Arnold.Foto: Carl Recine, Reuters

Liverpool poslal do vedení ve 42. minutě Sadio Mané. Branka nejdříve nebyla uznána kvůli ruce nahrávajícího Adama Lallany, ale videozáznam odhalil, že domácí záložník při zpracování míče zahrál ramenem v souladu s pravidly.

Také na druhé straně videorozhodčí opravil původní verdikt hlavního sudího Anthonyho Taylora, vyrovnávací gól Pedra Neta z nastavení první půle však tentokrát neplatil kvůli milimetrovému ofsajdu Jonnyho.

Diogo Jota z Wolverhamptonu střílí na branku Alissona Beckera z Liverpoolu.Foto: Andrew Yates, Reuters

Po změně stran už se skóre vyrovnaného duelu nezměnilo. Liverpool si připsal desátou ligovou výhru za sebou a doma je neporažen v posledních 50 zápasech anglické nejvyšší soutěže.

Arsenal začal dobře a ve 13. minutě otevřel skóre Pierre-Emerick Aubameyang hlavičkou z rohu. Domácí, kteří při Artetově premiéře na lavičce ve čtvrtek remizovali 1:1 v Bournemouthu, byli v prvním poločase lepší, ale pojišťovací branku nepřidali.

Svěřencům kouče Franka Lamparda patřil závěr. Nejprve jim pomohl velkou chybou gólman Bernd Leno, jenž v 83. minutě podběhl přímý kop Masona Mounta a střídající Jorginho snadno doklepl míč do prázdné branky. Za čtyři minuty dokonal obrat nejlepší střelec Chelsea Tammy Abraham po spolupráci s Willianem.

Jediný gól Arsenalu v derby s Chelsea vstřelil Pierre-Emerick Aubameyang.Foto: Ian Walton, ČTK/AP

"První půlhodinu jsme byli hrozní, pomalí, letargičtí, nervózní. Dali jsme Arsenalu všechno, co chtěli. Druhý poločas jsme dominovali. Nebylo to taktikou, ale odvahou a touhou," řekl Lampard novinářům.

Trápící se Arsenal zvítězil v jediném z posledních 12 utkání Premier League. Doma prohrál již čtyři soutěžní zápasy v řadě, což se mu stalo poprvé od roku 1959.

Jorginho z Chelsea po chybě brankáře Arsenalu vyrovnává na 1:1.Foto: Ian Walton, ČTK/AP

V utkání Manchester City - Sheffield sice Lys Mousset ve 29. minutě poslal United do vedení, ale gól neplatil kvůli dalšímu zásahu VAR a těsnému ofsajdu. City začali lépe druhý poločas a v 52. minutě se trefil Sergio Agüero. Desátý ligový zásah v ročníku argentinskému kanonýrovi připravil Kevin De Bruyne, který krátce před koncem pojistil domácí vedení druhou brankou.

Manchesterský tým tak částečně napravil páteční prohru 2:3 s Wolverhamptonem, po níž se trenér Pep Guardiola vzdal naděje na obhajobu titulu. Dnešním vítězstvím navíc španělský trenér dosáhl na 100. výhru v Premier League, k čemuž potřeboval jen 134 zápasů, což je nový rekord soutěže.

Brankář Manchesteru City Claudio Bravo.Foto: Andrew Boyers, Reuters

Sheffield poprvé v této sezoně anglické ligy venku nebodoval a je osmý.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:
Arsenal - Chelsea 1:2 (13. Aubameyang - 83. Jorginho, 87. Abraham)
Liverpool - Wolverhampton 1:0 (42. Mané)
Manchester City - Sheffield United 2:0 (52. Agüero, 82. De Bruyne).

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.

Souhrn:

2021/22

Souhrn z výsledků:
22.5.2022 38. kolo Norwich Norwich City F.C. - Tottenham Hotspur F.C. Tottenham Norwich - Tottenham 0 : 5
22.5.2022 38. kolo Manchester City Manchester City F.C. - Aston Villa F.C. Aston Villa Manchester City - Aston Villa 3 : 2
20220522T17 : 00:00+0000
Manchester City vs. Aston Villa
Manchester City
Aston Villa
22.5.2022 38. kolo Liverpool Liverpool F.C. - Wolverhampton Wanderers Wolves Liverpool - Wolves 3 : 1
22.5.2022 38. kolo Leicester Leicester City - Southampton F.C. Southampton Leicester - Southampton 4 : 1
22.5.2022 38. kolo Chelsea Chelsea F.C. - FC Watford Watford Chelsea - Watford 2 : 1
22.5.2022 38. kolo Crystal Palace Crystal Palace C.F. - Manchester United F.C. Manchester Utd. Crystal Palace - Manchester Utd. 1 : 0
22.5.2022 38. kolo Burnley Burnley FC - Newcastle United F.C. Newcastle Burnley - Newcastle 1 : 2
22.5.2022 38. kolo Brighton Brighton & Hove Albion - West Ham United F.C. West Ham Brighton - West Ham 3 : 1
22.5.2022 38. kolo Brentford Brentford FC - Leeds United FC Leeds Brentford - Leeds 1 : 2
22.5.2022 38. kolo Arsenal Arsenal F.C. - Everton F.C. Everton Arsenal - Everton 5 : 1