Sheffield Utd. - West Ham 2:2Tragický závěr pro West Ham, v nastavení přišel o výhru i o Coufala

Fotbalisté West Hamu přišli ve 21. kole anglické ligy v samotném závěru o výhru na hřišti posledního Sheffieldu, ve 13. nastavené minutě inkasovali z penalty a zápas skončil 2:2. V době vyrovnání byl ze dvou českých reprezentantů na hřišti už jen Tomáš Souček, Vladimír Coufal byl chvíli předtím vyloučen. Liverpool zvítězil na půdě Bournemouthu 4:0 a pojistil si vedení v tabulce.

Vladimír Coufal (úplně vpravo) nemůže uvěřit tomu, že ho rozhodčí vyloučil

Sheffield začal aktivně, ale bez gólového efektu. Po necelé půl hodině hry ho tak potrestal útočník „Kladivářů“ Cornet, který do sítě dorazil střelu Ingse. Domácí vrátil do hry vyrovnávacím gólem Brereton Diaz, který hrál svůj první zápas v Premier League poté, co 5. ledna přišel na hostování z Villarrealu.

West Ham pak znovu do vedení poslal v 79. minutě Ward-Prowse proměněnou penaltou po faulu na Ingse. Infarktový závěr utkání odstartovala v první minutě nastavení červená karta za surovou hru pro domácího Brewstera. O šest minut později ze hřiště musel předčasně odejít i Coufal, jenž byl podruhé napomínán žlutou kartou.

Krátce nato brankář Areola ve vápně zfauloval McBurnieho a stejný hráč ve 13. nastavené minutě srovnal na 2:2. Skotského útočníka nevykolejil ani taktický tah jeho krajana a trenéra West Hamu Moyese, který poslal do branky místo faulujícího Areoly čelit penaltě Fabiaňského.

Poslední Sheffield v lize inkasoval po 21 kolech už 51 branek. Rychleji se podařilo dostat 50 branek pouze Barsnsley v sezoně 1997/98 (19 kol). West Ham v novém roce stále nezvítězil, k tomu vypadl s Bristolem z Anglického poháru a v tabulce mu patří šestá příčka se ztrátou osmi bodů na první čtyřku.

Liverpool se v Bournemouthu prosadil až po přestávce, v 49. minutě otevřel skóre Núněz. Další trefy přidal v 71. a 80. minutě Diogo Jota a v třetí nastavené minutě se opět prosadil Uruguayec Núněz.

Svěřenci Jürgena Kloppa neprohráli počtrnácté za sebou a mají v čele tabulky náskok pěti bodů na Manchester City, jenž má utkání k dobru. Bournemouth prohrál druhý zápas po sobě, ale díky vydařené týmové formě v prosinci je dvanáctý s náskokem devíti bodů na sestupové pozice.

Anglická fotbalová liga – 21. kolo:
Sheffield United – West Ham 2:2 (44. Brereton Díaz, 90.+13 McBurnie z pen. – 29. Cornet, 78. Ward-Prowse z pen.)
Bournemouth – Liverpool 0:4 (49. a 90.+3 Núňez, 71. a 80. Diogo Jota)