Manchester Utd. - Manchester City 0:3Haaland řádil. Fotbalisté City jasně ovládli derby s United

Fotbalisté Manchesteru City v šlágru 10. kola anglické ligy zvítězili v městském derby na hřišti United 3:0. Dva góly dal Erling Haaland. Hráči City jsou třetí s dvoubodovou ztrátou na první Tottenham a horším skóre než má druhý Arsenal. „Rudí ďáblové“ jsou osmí.

Útočník Manchesteru City Erling Haaland hlavičkuje v derby s Manchesterem United.

City do zápasu vstoupili aktivněji a v největší šanci je zastavila dvojice Onana - Maguire. Ve 25. minutě zasáhl videorozhodčí. Dánský útočník Höjlund si při bránění standardní situace pomohl přidržením Rodriho a Citizens měli k dispozici historicky první penaltu na stadionu Old Trafford v Premier League. Haaland ji proměnil. Do přestávky ještě oba brankáři podrželi své týmy po šancích Haalanda a McTominaye.

Čtyři minuty po přestávce zdvojnásobil vedení hostů znovu Haaland. Zůstal trestuhodně nehlídaný na zadní tyči Onanovy branky a hlavou se zblízka nemýlil. Vítězství svěřenců Pepa Guardioly pečetil v 80. minutě Foden.

Liverpool doma porazil Nottingham 3:0. Domácím chyběl útočník Luis Díaz, jemuž v Kolumbii unesli rodiče. Podle tamních médií je přepadli ozbrojení muži na motocyklech na čerpací stanici v domovském městě Barrancas. Díazovu matka už je osvobozena, pátrání po otci pokračuje.

Fotbalisté Liverpoolu se radují z vítězství nad Nottinghamem.

„Nikdy jsem nic takového nezažil, je to nová zkušenost, bez které bych se obešel,“ řekl trenér Liverpoolu Jürgen Klopp. Jeho svěřenci proti outsiderovi z Nottinghamu nezaváhali a po brankách Joty, Núňeze a Salaha zůstali na čtvrtém místě, na vedoucí Tottenham ztrácejí tři body.

West Ham s reprezentanty Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem podlehl doma Evertonu 0:1. Obránce Coufal odehrál celé utkání, záložník Souček naskočil na závěrečnou zhruba čtvrthodinu. V té době už hosté vedli, poté co se v 51. minutě prosadil Calvert-Lewin, který vstřelil první gól v sezoně a jubilejní padesátý v Premier League. Největší příležitosti West Hamu měl Bowen, ale v obou případech minul branku.

West Ham čeká na ligové vítězství už tři kola a utrpěl třetí soutěžní porážku za sebou včetně neúspěchu v Evropské lize proti Olympiakosu. S  vyrovnanou bilancí 4-2-4 mu patří deváté místo v tabulce. Everton už má jen o čtyři body méně, po třetí výhře v sezoně a zároveň z pěti posledních kol se vzdálil sestupovým příčkám.

Vladimír Coufal z West Hamu zdraví fanoušky po prohře s Evertonem.

Aston Villa porazila Luton Town 3:1 a pošesté v řadě neprohrála, přičemž pětkrát zvítězila. Birminghamský klub je v tabulce pátý a na čelo ztrácí čtyři body. Luton počtvrté za sebou nezvítězil a je s pěti body osmnáctý.

Brighton doma remizoval s Fulhamem 1:1. Za domácí se trefil devatenáctiletý Evan Ferguson a stal se prvním teenagerem od roku 2005, který v jednom kalendářním roce dal v anglické nejvyšší soutěži deset branek. Před osmnácti lety se to podařilo Waynu Rooneymu.